54 csapat lesz vasárnap
/ CSOPORTOK, MENETREND/

A torna helyszíne: Törökbálint, Aréna 2045. Torbágy utca 1.
– Az Auchan áruházat kell jobb oldalról kerülni, vagy az Auchan áruházba belépve jobbra tartani.

Az 5. Liza Kupára a nézőknek a BELÉPÉS INGYENES. A versenyt színvonalas büfé teszi teljessé és közben a nagybevásárlás is elintézhető!

A legfontosabb tudnivalók és teendők

# érkezés, az első mérkőzésetek előtt fél órával

# a csapatvezető fáradjon a sportcsarnok közepén elhelyezkedő zsűriasátorhoz és vegye át a Nevezési Listát, melyet az első mérkőzés előtt kell kitölteni. A tornán csak az első mérkőzés előtt benevezett játékosok szerepelhetnek utólag játékos beírni és szerepeltetni nem lehet.

# megkötés: Futsal NB1 és nagypálya NB1, NB2, NB3 nem játszhat. Azok, akik meccsjegyzőkönyvben szerepeltek a 2019-es esztendőben. A szabály szigorú, ha valakit rajtakapunk, hogy jogosulatlanul szerepel csapatát azonnal kizárjuk.

# öltözés az emeleten az öltözőkben, melyhez szekrénykulcs kérhető

# Büfé a földszinten

# a pályákon csak az éppen játszó csapatok tartózkodhatnak, valamint maximum két fő csapatvezető (indokolt esetben)

Lebonyolítás:

A benevezett Csapatokat 4 fős és 5 fős  csoportokba sorsoltuk, ahol körmérkőzéses rendszerben döntik el a tovább jutó helyezések sorsát. Ezután a torna a megadott séma szerint egyenes kieséses rendszerben folytatódik egészen a legjobb 6 csapatig, ahol két 3 fős csoport után alakul ki a döntő párosítása.

Összesen 8 csoport zajlik a műfüves pályákon, míg 4 csoport a terempályán zajlik majd. A terempályára azon csapatok kerültek, akik az utolsó pillanatokra hagyták a nevezést. Tornánkra rengeteg csapat jelentkezett és így tudtuk megoldani, hogy mindenki pályára léphessen!

Továbbjutás: csoportonként az első két csapat jut tovább.

Helyezések eldöntése: Győzelem: 3 pont, döntetlen: 1 pont, vereség: 0 pont
Pontegyenlőség esetén – több Csapat azonos pontszáma esetén is – az egymás elleni eredmények döntenek. Három vagy több Csapat azonos pontszáma esetén – mini tabella alapján – csak a három ( vagy több ) Csapat egymás elleni eredménye a mérvadó (pont, gólkülönbség, több rúgott gól sorrendben), ha minden egyezik, akkor az abszolút gólkülönbség rangsorol.

A fődíj: egy garnitúra választható adidas sportfelszerelés (10 db mez, választható színben, méretben, feliratozva a Football Factortól)

+ egy karton bemelegítőkrém, hogy legközelebb még jobban menjen

Szavazz ITT és nyerj 10.000. Ft-os fogyasztást a Winnersbe!

+ Kupa + Oklevél

✓ minden induló csapat Football Factor bolti és ‘Team Sport’ kedvezményes vásárlásra jogosító kupont kap

KÜLÖNDÍJAK? Természetesen most is vannak!

trófea + bemelegítőkrém + alkohol tartalmú ital

Az Európaszállító KFT támogatja a GYŐRI ÚJÉV KUPÁT!
Január 4-én érkezünk! JELENTKEZÉS

Nevezz be a Liza Kupán és adunk egy labdát!

„A”CSOPORT  – 8.00. – „A”  pálya 1*15 a bejárat felöli pálya

Érkezés az első mérkőzésetek előtt fél órával.
A csapatvezetőt várjuk a zsűri asztalnál a regisztrációhoz!

Futottak Még (Tárnok), Grund Fiai (Rózsakert), Hori-Zone (Bp), Chicago (Bp), Ismokeking (Bp)

„B”CSOPORT  – 8.00. – „B”  pálya 1*15 – az Auchan felöli pálya

Zavaralabda (Érd), Liget FC (Érd), Guardian of the Galaxy (Bp), Frankcity (Bp), TPS Csiga (Bp)

„C”CSOPORT  – 10.45. – „A”  pálya 1*15 – bejárat felöli pálya

Törökbálint TC, Robbers FC (Csákvár), Szemérem Ajax (Bp), 2 Zenész (Siófok), Trafik (Nagytarcsa)

„D”CSOPORT  – 10.45. – „B”  pálya 1*15 – az Auchan felöli pálya

Genszler FB Team (Tamási), Classic X (Bp), Szigeti Szentek (Szigetszentmiklós), Honey Gang (Székesfehérvár), Jong Ajax (Szolnok)

Classic X – Jong Ajax

Január 5-én pedig Budapesten a Labdakertben folytatjuk! Jelentkezz be még ma! INFORMÁCIÓK!

Nevezz be a Liza Kupán és adunk egy adidas labdát!

„E”CSOPORT  – 13.30. – „A”  pálya 2*10 – a bejárat felöli pálya

Muzsikusok (Vecsés), Fotelsztárok (Bp), Úgyvan Te Atilos Autósiskola (Bp) , DB Schenker (Szigetszentmiklós),

„F”CSOPORT  – 13.30. – „B”  pálya 2*10 – az Auchan felöli pálya

Hamis Kilences (Bp), Szilasi és Barátai (Bp), Falábúak (Dunaújváros), Magyar Ép Holding (Kartal),

„G”CSOPORT  – 15.45. – „A”  pálya 2*10 – a bejárat felöli pálya

Lovehunter (Mezőkövesd), Old Times (Bp), Fekete Sereg (Érd), Zsiványok (Budaörs),

Massimo – Hasszán

U21-esek FIGYELEM! Ez itt a Ti tornátok! U21-es kaminokupa január 11-én Törökbálinton!!! JELENTKEZÉS!

EZEK A CSOPORTOK A TEREMFOCI PÁLYÁN LESZNEK

„I”CSOPORT  – 8.00. – „Középső” terempálya 1*15 perc

Las Vegas (Bp), Colorado (Bp), Sehol SE (Bp), FC Állatok (Bp), HUN (Bp)

„J”CSOPORT  – 10.45. – „Középső” terempálya 1*15

Arany Fácán (Bp), Sárberki FC (Tatabánya), Alibi SC (Bp), Oxygen (Bp), Goal Diggers (Bp)

„L”CSOPORT  – 15.45. – „Középső” terempálya 2*10

Kro Sko (Bp), Flikk Flakk (Pilisszentiván), Bohócok (Bp), Lufthansa (Nagykőrös),

Flikk Flakk – Bohócok

Mit szólnátok egy villámtornához? Ráadásul korán sem kellene kelni? Január 11. 15.00.-21.00. között itt Törökbálinton! JELENTKEZÉS!

18/ 20.25. ’B’ pálya 9/-12/ győztesei között

Nos, nevezz be az 5. Liza Kupán bármelyik következő tornánkra és mi ajándékba adunk egy labdát!!!

22.05. az 5. Liza Kupa döntője

Az 5. Liza Kupán – akár a műfüves pályákon, akár a terempályán játszotok – egy torna, minden csapat ugyanazért a Vándorserlegért harcol.

Játékszabályok:

A játéktér: kézilabda pálya méretű pályák, 3×2-es kapukkal.

Játékidő: az 5 fős csoportokban 1*15 perc, a 4 fős csoportokban és a rájátszásban 2*10 perc

Cipők: csak terem- (IC) és hernyótalpas cipő (TF)

Labda: 5-ös méretű, normál foci labda, amelyet a csapatok hozzanak magukkal. Mindig a sorsolásnál elöl álló Csapatnak kell biztosítania a labdát.

Játékrendszer: 5+1. A mérkőzés megkezdéséhez egy csapatból min. 4 játékos (melyből egy kapus) szükséges.

Ha egy csapat létszáma 4 fő alá csökken a mérkőzést be kell szüntetni és a vétlen csapat számára kell jóváírni! Ha egy csapat ( sérülés vagy bármi más okból ) nem tud kiállni az utolsó csoportmérkőzésére annak eredményét az összes korábbi eredménnyel együtt ( 3 ponttal és 5-0-s gólkülönbséggel ) az ellenfelek javára írjuk jóvá!

Egy játékos csak egy csapatban játszhat.

Az oldalról való játékba hozást a vonalról vagy a vonalon kívülről kell lábbal elvégezni. Az ellenfélnek 3 métert szabadon kell hagyni!

Becsúszó szerelés nem engedélyezett, ebben az esetben közvetlen szabadrúgás jár.

Az alapvonalat elhagyott labdát csak a kapus hozhatja játékba. A  labda játékba hozatala kézzel történik.

A  labda akkor kerül szabályosan játékba, ha a büntetőterületet elhagyja.

A kapus minden esetben átdobhatja a labdát a felezővonalon, viszont gólt nem dobhat, csak rúghat.

Ha a kapusról az alapvonalon túlra kerül a labda, a mérkőzés szöglettel folytatódik.

Hazaadás a nagypályás szabályoknak megfelelően történik.

A játékos cserék a cserezónában történnek. A pályákon csak az épp mérkőzést játszó csapatok tartózkodhatnak velük maximum két fő civil lehet (indokolt esetben).

A játékvezetők sárga, illetve piros lapokat alkalmaznak. A kiállítás időtartama 2 perc, vagy végleges. A véglegesen kiállított játékos helyett 5 perc elteltével egy másik játékos játszhat tovább.

A végleg kiállított játékos automatikusan nem játszhat a soron következő mérkőzésen, de a versenybizottság az eset súlyosságától függően hosszabb, esetleg végleges eltiltást is kiszabhat.

A  büntető rúgás a kaputól 7 méterre történik.

Szabadrúgás elvégzésénél – a labdás játékos kérésére – az ellenfél bármely játékosa 5 m-re állhat. Abban az esetben viszont, ha az ellenfél bármely játékosa szándékosan akadályozza a gyors végrehajtást, a játékvezető sárga lappal figyelmeztethet.

Ha a kapus a büntetőterületen kívül szándékosan kézzel ér a labdához, 2 perces kiállítást von maga után. Ha mezőnyjátékos kézzel hárít a büntetőterületen belül, 2 perces kiállítást von maga után. Nem szándékos kezezés nem von maga után büntetést!

Egyenes kieséses rendszerű kupatalálkozón döntetlen esetén 3-3 büntető rúgás dönti el a találkozó végkimenetelét. Ha a 3 rúgás után nincs döntés, akkor már azoknak kell rúgnia, akik még nem lőttek hetest.

Óvást az adott mérkőzést követő 5 percen belül lehet leadni írásban 5000 Ft egyidejű befizetése mellett. A versenybizottság (2 rendező + játékvezető) döntése ellen további fellebbezésnek helye nincs. Az óvási díjat akkor sem kapja vissza a csapat, ha az óvásnak a versenybizottság helyt adott.

A rendezvényen a kaminokupáról Fegyelmi vétség miatt eltiltott játékos nem szerepelhet!

Mérkőzés előtt, alatt és után a játékvezetőt, ellenfelének játékosát, vezetőit tettlegesen bántalmazó, önmagáról megfeledkező, botrányt okozó labdarúgót és csapatát a versenybizottság azonnal kizárja a további küzdelmekből.

A csapatokra az első csoport mérkőzésre való megjelenéskor 5 perc várakozási idő van, de csak akkor, ha nincsenek meg minimum 6-an. A további mérkőzéseknél várakozási idő nincs.