48 csapat Balatonfüreden

/csoportok, menetrend/

A torna névadója az ALEF

A torna helyszíne:

Balatonfüredi Városi Sporttelep, 8230. Fürdő u. 34. // regisztráció a zsűrisátornál, öltöző és büfé az épületekben, parkolás a pálya körül (a sportpályán belül és a Hotelnél nem tudtok megállni)

A legfontosabb információk

A tornán nem szerepelhetnek a 2018-2019-2020-as szezonban profi labdarúgó szerződéssel rendelkező játékosok!

A tornán stoplis cipőben játszani nem lehet, a megengedett lábbelik: terem (IC) ill. hernyótalpas (TF) cipők.

Érkezés, az első mérkőzésetek előtt fél órával.

Várunk Benneteket a zsűrisátornál, a nevezési lista kitöltése céljából!

A tornán csak az első mérkőzés előtt benevezett játékosok szerepelhetnek, utólag játékost beírni nem lehet – így, kérlek Benneteket érkezéskor MINDENKIT írjatok rá a Nevezési Lapra! A tornán nem szerepelhetnek a 2018-2019-2020-as szezonban profi labdarúgó szerződéssel rendelkező játékosok! Aki ezt a szabályt megszegi, annak csapatát azonnal kizárjuk a megmérettetésről!

Lebonyolítás

A benevezett 48 csapatot 12 db 4 fős csoportba sorsoltuk, ahol körmérkőzéses rendszerben döntik el a tovább jutó helyezések sorsát.
Továbbjutás: csoportonként az első két helyezett (24), valamint 8 harmadik helyezett (a megadott séma alapján) összesen 32 csapat jut tovább az egyenes kieséses részbe és a megadott menetrend alapján játszanak tovább, majd a torna a bronzmeccsel és a döntővel fejeződik be.

Helyezések eldöntése: Győzelem: 3 pont, döntetlen: 1 pont, vereség: 0
Pontegyenlőség esetén – több Csapat azonos pontszáma esetén is – az egymás elleni eredmények döntenek. Három vagy több Csapat azonos pontszáma esetén – mini tabella alapján – csak a három ( vagy több ) Csapat egymás elleni eredménye a mérvadó (pont, gólkülönbség, több rúgott gól sorrendben). Ha minden egyezik, akkor az abszolút gólkülönbség rangsorol.

Díjazás

I.hely: 10 db adidas estro mez a Football Factortól számozva, feliratozva  + adidas mérkőzéslabda +  Óriási trófea + Egyedi Érem + Oklevél + meglepetés minden játékosnak

„ A CSOPORT  – 8.30. – „A”  pálya – játékidő 2×10 perc

Érkezés az első mérkőzésetek előtt fél órával.
A csapatvezetőt várjuk a zsűrisátornál

Vas-Ass  (Balatonfüred), Csopak SC (Csopak), Wanted (Bp), Startolunk SE (Cegléd)

8.30. Vas-Ass  – Csopak SC 0-1

8.55. Wanted – Startolunk SE 4-2

Vas-Ass  – Wanted 1-4

Csopak SC – Startolunk SE 4-1

Vas-Ass  – Startolunk SE 4-2

Csopak SC – Wanted 1-1

Az 1.  és a 2. helyezett valamint az ABCD két legjobb harmadikja jut tovább a rájátszásba.

„ B” CSOPORT  – 8.30. – „B”  pálya – játékidő 2×10 perc

A csapatvezetőt várjuk a zsűrisátornál.

Dream Team  (Balatonfüred), FC Ulpianus (Bp), Futottak Még (Tárnok), Cell Vill (Celldömölk)

„ D” CSOPORT  – 8.30. – „D”  pálya – játékidő 2×10 perc

Wambas (Bp), Játék Csatárok Nélkül (Celldömölk), Sound FC (Ócsa), Váchartyán SE (Váchartyán),

8.30. Wambas  – Játék Csatárok Nélkül 0-2

8.55. Sound FC – Váchartyán SE 2-0

Wambas  – Sound FC 1-2

Játék Csatárok Nélkül – Váchartyán SE 4-0

Wambas  – Váchartyán SE 4-2

Játék Csatárok Nélkül – Sound FC 1-1

Köszönjük, az ALEF-nak, hogy a 2019-es Balaton Tour névadója lett ezzel is emelve a sorozat színvonalát!

„ E” CSOPORT  – 10.45. – „A”  pálya – játékidő 2×10 perc

Odin Fiai (Bp), Fiskális-Büchl FC (Győr), Sporting Libacomb (Szentgotthárd), Imperiál (Abony),

10.45. Odin Fiai  – Fiskális-Büchl FC 5-1

11.10. Sporting Libacomb – Imperiál 1-8

Odin Fiai  – Sporting Libacomb 13-0

Fiskális-Büchl FC – Imperiál 3-6

Odin Fiai  – Imperiál 3-0

Fiskális-Büchl FC – Sporting Libacomb 6-4

Az 1.  és a 2. helyezett valamint az EFGH három legjobb harmadikja jut tovább a rájátszásba.

„ F” CSOPORT  – 10.45. – „B”  pálya – játékidő 2×10 perc

Árpádföld SE (Bp), Klinikák Gyógyszertár (Alsónémedi), Kispest (Bp), Árpád FC (Cegléd),

„ G” CSOPORT  – 10.45. – „C”  pálya – játékidő 2×10 perc

TPS Csiga (Bp), Ágyúsok FC (Albertirsa), Műhely Étterem és Klub (Répcelak), Vértesnet-Haverok (Tatabánya),

„ H” CSOPORT  – 10.45. – „D”  pálya – játékidő 2×10 perc

Szunnyadó Erő (Vác), Kifli (Bp), Ultimate Team (Bp), Sárépszer Kft. (Székesfehérvár),

10.45. Szunnyadó Erő  – Kifli 3-4

11.10. Ultimate Team – Sárépszer Kft. 1-6

Szunnyadó Erő  – Ultimate Team 1-0

Kifli – Sárépszer Kft. 0-2

Szunnyadó Erő  – Sárépszer Kft. 2-4

Kifli – Ultimate Team 6-2

Gyertek el SIÓFOKRA is! Július 20. Még bőven van idő bármint megszervezni! Infók ITT!

„ I” CSOPORT  – 13.00. – „A”  pálya – játékidő 2×10 perc

Brazilok (Oroszlány), Apáti Dance Club (Nyársapát), Kotu Kartell (Báránd), Mates Team (Bp),

13.00. Brazilok  – Apáti Dance Club 3-7

13.25. Kotu Kartell – Mates Team 2-4

Brazilok  – Kotu Kartell 2-1

Apáti Dance Club – Mates Team 1-0

Brazilok  – Mates Team 1-4

Apáti Dance Club – Kotu Kartell 4-2

Az 1.  és a 2. helyezett valamint az IJKL három legjobb harmadikja jut tovább a rájátszásba.

„ J” CSOPORT  – 13.00. – „B”  pálya – játékidő 2×10 perc

ECECE-Energofish (Óbuda), SZOTE Football Team (Szeged), Győrújfalu SE (Győrújfalu), Szalka Tüzép (Mátészalka),

„ K” CSOPORT  – 13.00. – „C”  pálya – játékidő 2×10 perc

Fapuma (Kadarkút), Soproni Sördögök (Sopron), Ramirent (Bp), Ihar Wood Works (Dorog),

„ L” CSOPORT  – 13.00. – „D”  pálya – játékidő 2×10 perc

Todor Pet Bau Team Kft. (Bp), FC Deporszívó (Kajászó), SZLAMB (Kaposvár), Trinidad (Dunaszerdahely, Szlovákia),

13.00. Todor Pet Bau Team Kft.  – FC Deporszívó 5-0

13.25. SZLAMB – Trinidad 1-1

Todor Pet Bau Team Kft.  – SZLAMB 1-1

FC Deporszívó – Trinidad 1-2

Todor Pet Bau Team Kft.  – Trinidad 5-0

FC Deporszívó – SZLAMB 1-3

Nos? Egy gólöröm, vagy egy extra védés Siófokon?! Kattints a képre!

RÁJÁTSZÁS (2*12 perc) ahol elkezditek a rájátszást, végig ott lesztek

A legjobb 16 közé kerülésért

1/ 15.30. ’A’ pálya A1 – G2
Wanted – Műhely Étterem

2/ 15.30. ’B’ pálya B1 – EFGH 1. legjobb 3.
Futottak Még – Vértesnet Haverok 8-1

3/ 15.30. ’C’ pálya C1 – E2
Pocak – Imperiál

4/ 15.30. ’D’ pálya D1 – EFGH 2. legjobb 3.

Árpád FC – Győrújfalu SE

9/ 16.30. ’A’ pálya E1 – ABCD 1. legjobb 3.
Odin Fiai – Eldorado

10/ 16.30. ’B’ pálya F1 – IJKL 1. legjobb 3.
Klinikák Gyógyszertár – Fapuma

11/ 16.30. ’C’ pálya G1 – IJKL 2. legjobb 3.
TPS Csiga – Trinidad

12/ 16.30. ’D’ pálya H1 – IJKL 3. legjobb 3.
Sárépszer KFT – SZOTE

13/ 17.00. ’A’ pálya I1 – EFGH 3. legjobb 3.
Apáti Dance Club – Kispest

14/ 17.00. ’B’ pálya J1 – C2
ECECE Energofish – XBody

15/ 17.00. ’C’ pálya K1 – ABCD 2. legjobb 3.

Játékszabályok:

A játéktér: 4 db kézilabda pálya méretű, műfüves pálya, 4×2-es kapukkal.

Játékidő: csoportküzdelmek alatt: 2*10 perc, rájátszásban 2*12 perc

Cipők: terem-, illetve műfüves cipők (semmilyen stoplis nem megengedett)

Labda: 5-ös méretű, normál foci labda, amelyet a csapatok hozzanak magukkal. Mindig a sorsolásnál elöl álló Csapatnak kell biztosítania a labdát.

Játékrendszer: 5+1. A mérkőzés megkezdéséhez egy csapatból min. 4 játékos (melyből egy kapus) szükséges.

Ha egy csapat létszáma 4 fő alá csökken a mérkőzést be kell szüntetni és a vétlen csapat számára kell jóváírni! Ha egy csapat ( sérülés vagy bármi más okból ) nem tud kiállni az utolsó csoportmérkőzésére annak eredményét az összes korábbi eredménnyel együtt ( 3 ponttal és 5-0-s gólkülönbséggel ) az ellenfelek javára írjuk jóvá!

Az oldalról való játékba hozást a vonalról vagy a vonalon kívülről lehet lábbal vagy kézzel elvégezni. Az ellenfélnek 3 métert szabadon kell hagyni!

Becsúszó szerelés nem engedélyezett, ebben az esetben közvetlen szabadrúgás jár.

Az alapvonalat elhagyott labdát csak a kapus hozhatja játékba. A  labda játékba hozatala kézzel és lábbal is történhet.

A  labda akkor kerül szabályosan játékba, ha a büntetőterületet elhagyja.

A kapus minden esetben átdobhatja a labdát a felezővonalon, viszont gólt nem dobhat, csak rúghat.

Ha a kapusról az alapvonalon túlra kerül a labda, a mérkőzés szöglettel folytatódik.

Hazaadás a nagypályás szabályoknak megfelelően történik.

A játékos cserék a kijelölt cserezónában történnek. A játékvezetők ’belül’ működnek, míg a cserezóna kívül van! A nézők és szurkolók és a várakozó csapatok pedig a korláton kívülről tudják a mérkőzéseket figyelni!

A játékvezetők sárga, illetve piros lapokat alkalmaznak. A kiállítás időtartama 2 perc, vagy végleges. A véglegesen kiállított játékos helyett 5 perc elteltével egy másik játékos játszhat tovább.

A végleg kiállított játékos automatikusan nem játszhat a soron következő mérkőzésen, de a versenybizottság az eset súlyosságától függően hosszabb, esetleg végleges eltiltást is kiszabhat.

A  büntető rúgás a kaputól 7 méterre történik.

Szabadrúgás elvégzésénél – a labdás játékos kérésére – az ellenfél bármely játékosa 5 m-re állhat. Abban az esetben viszont, ha az ellenfél bármely játékosa szándékosan akadályozza a gyors végrehajtást, a játékvezető sárga lappal figyelmeztethet.

Ha a kapus a büntetőterületen kívül szándékosan kézzel ér a labdához, 2 perces kiállítást von maga után. Ha mezőnyjátékos kézzel hárít a büntetőterületen belül, 2 perces kiállítást von maga után. Nem szándékos kezezés nem von maga után büntetést!

Egyenes kieséses rendszerű kupatalálkozón döntetlen esetén 3-3 büntető rúgás dönti el a találkozó végkimenetelét. Ha a 3 rúgás után nincs döntés, akkor már azoknak kell rúgnia, akik még nem lőttek hetest.

Óvást az adott mérkőzést követő 5 percen belül lehet leadni írásban 5000 Ft egyidejű befizetése mellett. A versenybizottság (2 rendező + játékvezető) döntése ellen további fellebbezésnek helye nincs. Az óvási díjat akkor sem kapja vissza a csapat, ha az óvásnak a versenybizottság helyt adott.

A rendezvényen a kaminokupáról Fegyelmi vétség miatt eltiltott játékos nem szerepelhet!

A tornán nem szerepelhetnek a 2018-2019-es szezonban profi labdarúgó szerződéssel rendelkező játékosok! Amennyiben valaki mégis pályára lép csapata azonnal kizárásra kerül.

Mérkőzés előtt, alatt és után a játékvezetőt, ellenfelének játékosát, vezetőit tettlegesen bántalmazó, önmagáról megfeledkező, botrányt okozó labdarúgót és csapatát a versenybizottság azonnal kizárja a további küzdelmekből.

A csapatokra az első csoport mérkőzésre való megjelenéskor 5 perc várakozási idő van. A további mérkőzéseknél várakozási idő nincs.