57 csapat SIÓFOKON

/ csoportok, menetrend/

A torna névadója az ALEF

A torna helyszíne: Siófok-Kiliti Sportpálya, 8611. Csárdaréti út 15. / regisztráció a zsűrisátornál, öltöző és büfé az épületekben, parkolás a parkolóban/

A legfontosabb információk

A tornán nem szerepelhetnek a 2018-2019-2020-as szezonban profi labdarúgó szerződéssel rendelkező játékosok!

A tornán stoplis cipőben játszani nem lehet, a megengedett lábbelik: terem (IC) ill. hernyótalpas (TF) cipők.

Érkezés, az első mérkőzésetek előtt fél órával.

Várunk Benneteket a zsűrisátornál, a nevezési lista kitöltése céljából!

A tornán csak az első mérkőzés előtt benevezett játékosok szerepelhetnek, utólag játékost beírni nem lehet – így, kérlek Benneteket érkezéskor MINDENKIT írjatok rá a Nevezési Lapra! A tornán nem szerepelhetnek a 2018-2019-2020-as szezonban profi labdarúgó szerződéssel rendelkező játékosok! Aki ezt a szabályt megszegi, annak csapatát azonnal kizárjuk a megmérettetésről!

Lebonyolítás

A benevezett 57 csapatot 13 db 4 fős és egy db 5 fős csoportba sorsoltuk, ahol körmérkőzéses rendszerben döntik el a tovább jutó helyezések sorsát.
Továbbjutás: csoportonként az első két helyezett (28), valamint az 5 csapatos N csoport harmadikja és további 3 harmadik helyezett (egy az ABCD, egy a EFGH., és egy a IJKLM csoportokból) összesen 32 csapat jut tovább az egyenes kieséses részbe és a megadott séma alapján játszanak tovább, majd a torna a bronzmeccsel és a döntővel fejeződik be.

Helyezések eldöntése: Győzelem: 3 pont, döntetlen: 1 pont, vereség: 0
Pontegyenlőség esetén – több Csapat azonos pontszáma esetén is – az egymás elleni eredmények döntenek. Három vagy több Csapat azonos pontszáma esetén – mini tabella alapján – csak a három ( vagy több ) Csapat egymás elleni eredménye a mérvadó (pont, gólkülönbség, több rúgott gól sorrendben). Ha minden egyezik, akkor az abszolút gólkülönbség rangsorol.

Díjazás

I.hely: 10 db adidas estro mez a Football Factortól számozva, feliratozva  + adidas mérkőzéslabda +  Óriási trófea + Egyedi Érem + Oklevél + meglepetés minden játékosnak

„ A CSOPORT  – 8.00. – „A”  pálya – 2*10 perc

Érkezés az első mérkőzésetek előtt fél órával.

A csapatvezetőt várjuk a zsűrisátornál a regisztrációhoz!

A13 (Bp), Apakony (Felsőpakony), Balatoni Vasas (Siófok), Klinikák Gyógyszertár (Alsónémedi)

8.00. A13 – Apakony

8.25. Balatoni Vasas – Klinikák Gyógyszertár

A13 – Balatoni Vasas

Apakony – Klinikák Gyógyszertár

A13 – Klinikák Gyógyszertár

Apakony – Balatoni Vasas

Az 1., a 2. helyezett és az ABCD legjobb 3. jut tovább a rájátszásba.

„ B” CSOPORT  – 8.00. – „B”  pálya – 2*10 perc

Fárbás Kasza Team (Balatonlelle), BSC FC (Bp), ABC (Bp), Ellenfél (Vértessomló)

„ C” CSOPORT  – 8.00. – „C”  pálya – 2*10 perc

Suhancok (Szászhalombatta), Futottak Még (Tárnok), Ultimate Team (Bp), Dream Team (Kaposvár)

„ D” CSOPORT  – 8.00. – „D”  pálya – 2*10 perc

All Stars (Bp), Paradise FC (Siófok), DFT (Bp), Sosi Team (Bp)

„ E” CSOPORT  – 10.15. – „A”  pálya – 2*10 perc

TPS Csiga (Bp), Kispest (Kispest), Cabaret FSE (Bp), Karmacsi Autó (Dunaújváros)

10.15. TPS Csiga – Kispest

10.40. Cabaret FSE – Karmacsi Autó

TPS Csiga – Cabaret FSE

Kispest – Karmacsi Autó

TPS Csiga – Karmacsi Autó

Kispest – Cabaret FSE

Az 1., a 2. helyezett és az EFGH legjobb 3. jut tovább a rájátszásba.

„ F” CSOPORT  – 10.15. – „B”  pálya – 2*10 perc

Kertműves (Esztergom), Csopak SC (Csopak), Vértesnet Haverok (Tatabánya), Bodigyöngye (Bp)

„ G” CSOPORT  – 10.15. – „C”  pálya – 2*10 perc

Genesis (Vecsés), Szőnyi RFC (Szőny), FC Oltamans (Veszprém), Hegyvidék SE (Bp)

„ H” CSOPORT  – 10.15. – „D”  pálya – 2*10 perc

Híd Unió SE (Bp), Bad Boys (Nagyigmánd), Barca Classics (Bp), Zavaralabda FC (Érd)

Gól?-Ya – Vizafogó

Az 1., a 2. helyezett és az IJKLM legjobb 3. jut tovább a rájátszásba.

„ J” CSOPORT  – 12.30. – „B”  pálya – 2*10 perc

TFSE Szertársport (Budapest), Bojtár FC (Kunszentmiklós), Liverwood FC (Budapest), M-flex Kft (Jánosháza)

„ K” CSOPORT  – 12.30. – „C”  pálya – 2*10 perc

Genszler FB Team (Tamási), Teletál Tornádói (Budapest), Fotelsztárok (Budapest), Bohócok (Budapest),

„ L” CSOPORT  – 12.30. – „D”  pálya – 2*10 perc

Nynfas Co. (Budapest), Casanova Csúcs Építkezés (Baja), Jubipark FC (Tatabánya), FHSZ (Budapest),

„ M” CSOPORT  – 14.45. – „C”  pálya – 2*10 perc

Todor Pet Bau Team KFT (Budapest), HQ Team (Szeged), Kifli (Budapest), Gold Boys of Staff (Kaposvár)

„ N” CSOPORT  – 14.45. – „D”  pálya – 1*15 perc

Mates Team (Budapest), CelerAct (Gyula), Hajdú KSZV (Hajdúszoboszló), FC Intercity (Bécs), Royal Guards (Budapest)

CelerAct – Royal Guards

Az 1.  a 2. és a 3. helyezett jut tovább a rájátszásba.

Játékszabályok:

A játéktér: 4 db kézilabda pálya méretű, műfüves pálya, 4×2-es kapukkal.

Játékidő: az 5 fő csoportban 1*15, a négy fős csoportokban 2*10,a rájátszásban végig 2*12 perc

Cipők: terem-, illetve műfüves cipők (semmilyen stoplis nem megengedett)

Labda: 5-ös méretű, normál foci labda, amelyet a csapatok hozzanak magukkal. Mindig a sorsolásnál elöl álló Csapatnak kell biztosítania a labdát.

Játékrendszer: 5+1. A mérkőzés megkezdéséhez egy csapatból min. 4 játékos (melyből egy kapus) szükséges.

Ha egy csapat létszáma 4 fő alá csökken a mérkőzést be kell szüntetni és a vétlen csapat számára kell jóváírni! Ha egy csapat ( sérülés vagy bármi más okból ) nem tud kiállni az utolsó csoportmérkőzésére annak eredményét az összes korábbi eredménnyel együtt ( 3 ponttal és 5-0-s gólkülönbséggel ) az ellenfelek javára írjuk jóvá!

Az oldalról való játékba hozást a vonalról vagy a vonalon kívülről lehet lábbal vagy kézzel elvégezni. Az ellenfélnek 3 métert szabadon kell hagyni!

Becsúszó szerelés nem engedélyezett, ebben az esetben közvetlen szabadrúgás jár.

Az alapvonalat elhagyott labdát csak a kapus hozhatja játékba. A  labda játékba hozatala kézzel és lábbal is történhet.

A  labda akkor kerül szabályosan játékba, ha a büntetőterületet elhagyja.

A kapus minden esetben átdobhatja a labdát a felezővonalon, viszont gólt nem dobhat, csak rúghat.

Ha a kapusról az alapvonalon túlra kerül a labda, a mérkőzés szöglettel folytatódik.

Hazaadás a nagypályás szabályoknak megfelelően történik.

A játékos cserék a kijelölt cserezónában történnek.

A játékvezetők sárga, illetve piros lapokat alkalmaznak. A kiállítás időtartama 2 perc, vagy végleges. A véglegesen kiállított játékos helyett 5 perc elteltével egy másik játékos játszhat tovább.

A végleg kiállított játékos automatikusan nem játszhat a soron következő mérkőzésen, de a versenybizottság az eset súlyosságától függően hosszabb, esetleg végleges eltiltást is kiszabhat.

A  büntető rúgás a kaputól 7 méterre történik.

Szabadrúgás elvégzésénél – a labdás játékos kérésére – az ellenfél bármely játékosa 5 m-re állhat. Abban az esetben viszont, ha az ellenfél bármely játékosa szándékosan akadályozza a gyors végrehajtást, a játékvezető sárga lappal figyelmeztethet.

Ha a kapus a büntetőterületen kívül szándékosan kézzel ér a labdához, 2 perces kiállítást von maga után. Ha mezőnyjátékos kézzel hárít a büntetőterületen belül, 2 perces kiállítást von maga után. Nem szándékos kezezés nem von maga után büntetést!

Egyenes kieséses rendszerű kupatalálkozón döntetlen esetén 3-3 büntető rúgás dönti el a találkozó végkimenetelét. Ha a 3 rúgás után nincs döntés, akkor már azoknak kell rúgnia, akik még nem lőttek hetest.

Óvást az adott mérkőzést követő 5 percen belül lehet leadni írásban 5000 Ft egyidejű befizetése mellett. A versenybizottság (2 rendező + játékvezető) döntése ellen további fellebbezésnek helye nincs. Az óvási díjat akkor sem kapja vissza a csapat, ha az óvásnak a versenybizottság helyt adott.

A rendezvényen a kaminokupáról Fegyelmi vétség miatt eltiltott játékos nem szerepelhet!

A tornán nem szerepelhetnek a 2018-2019-es szezonban profi labdarúgó szerződéssel rendelkező játékosok! Amennyiben valaki mégis pályára lép csapata azonnal kizárásra kerül.

Mérkőzés előtt, alatt és után a játékvezetőt, ellenfelének játékosát, vezetőit tettlegesen bántalmazó, önmagáról megfeledkező, botrányt okozó labdarúgót és csapatát a versenybizottság azonnal kizárja a további küzdelmekből.

A csapatokra az első csoport mérkőzésre való megjelenéskor 5 perc várakozási idő van. A további mérkőzéseknél várakozási idő nincs.