Siófoki Országos Kispályás Labdarúgó Torna
2019. július 20. szombat /versenykiírás/

Ti melyik helyszínre jöttök idén?

Június 22. szombat–Balatonszárszó
Július 6. szombat – Balatonfüred
Július 20. szombat – Siófok

A tornák egymástól független kispályás megmérettetések. Mindegyik egy-egy különálló torna, de ettől függetlenül van mód több helyszínre, akár az összes állomásra is beneveznetek.

SIÓFOKI ORSZÁGOS KISPÁLYÁS LABDARÚGÓ TORNA

Időpont: 2019. július 20. szombat
Helyszíne: Siófok-Kiliti Sportpálya, 8611. Csárdaréti út 15.  Négy db kiváló minőségű műfüves pályán.

Miért ide gyertek?
Siófok? Szerintem nem kell bemutatni. Haverok, Buli, Beach no meg ha egy jó kaminokupa is van a közelben, máris garantált a nyár legjobb balatoni hétvégéje 🙂 A sportpályán rendszeresen választékban gazdag büfészolgáltatással várnak bennünket, és még az is előfordulhat, hogy este összefutunk a Clubban. Akivel először találkozom a vendégem…

A torna ideje alatt a csapatokról profi csapatképek készülnek és fotózzuk az akciójeleneteket is!

Nevezési Feltételek
– Férficsapatok: 22.000.- Ft /csapat.
– Egy csapatban max. 15 fő nevezése lehetséges.
– Egy játékos csak egy csapatban szerepelhet.
– Minimum három mérkőzés
– Nevezési határidő: július 17. szerda 18.00.
– Sorsolás: július 18. csütörtök 23.00.
– a tornán nem szerepelhetnek a 2018-2019-es szezonban PROFI SZERZŐDÉSSEL rendelkező labdarúgók

Kedvcsináló képek korábbi tornáinkról! Igen, 2017-ben ukrajnai Csapat is volt a mezőnyben!

A JELENTKEZÉSHEZ kattints a jelentkezés gombra ↓

Fődíj
egy garnitúra választható adidas sportfelszerelés (10 db mez, választható színben, méretben, feliratozva a Football Factortól)

Díjazás

I. helyezett:
Trófea + Egyedi Érem + Oklevél + adidas mérkőzés labda + tálca sör + watt energiaital + meglepetések
II. helyezett:
Trófea + Egyedi Érem + Oklevél + labda + watt energiaital
III. helyezett:
IV. helyezett:
Trófea + Oklevél + labda + watt energiaital

Különdíjazásban részesül a mezőny legjobb játékosa, a legjobb kapus, a legtehetségesebb játékos, a legrutinosabb játékos, a döntő játékosa és a gólkirály.

( kupa + póló + alkoholtartalmú üdítőital + oklevél )

Lebonyolítás

A benevezett Csapatokat 4 fős és 5 fős csoportokba sorsoljuk, ahol körmérkőzéses rendszerben döntik el a továbbjutó helyezések sorsát.

·       Továbbjutás: csoportonként az első 2, ha a létszám és a lebonyolítás úgy kívánja az első 3 helyezett kerül a rájátszásba.

·       Helyezések eldöntése:

Győzelem: 3 pont, döntetlen: 1 pont, vereség: 0 pont

Pontegyenlőség esetén – több Csapat azonos pontszáma esetén is – az egymás elleni eredmények döntenek. Három vagy több Csapat azonos pontszáma esetén – mini tabella alapján – csak a három ( vagy több ) Csapat egymás elleni eredménye a mérvadó. Ha minden egyezik, akkor az abszolút gólkülönbség rangsorol. Amennyiben a torna során „ki-ki mérkőzésre” kerül sor döntetlen esetén 3-3 büntető rúgás dönti el a találkozó végkimenetelét. Ha a 3 rúgás után nincs döntés, akkor már azoknak kell rúgnia, akik még nem lőttek büntetőt!

Játékszabályok

A tornán nem szerepelhetnek a 2018-2019-es szezonban PROFI SZERZŐDÉSSEL rendelkező labdarúgók.

Játékidő: 5 csapatos csoportokban 2*10 perc, 4 csapatos csoportokban és a rájátszásban 2*12 perc ( az hogy hány csapatos egy csoport a teljes létszám ismeretében tudjuk megmondani )

A játéktér: 4 db kézilabda pálya méretű, műfüves pálya, 4*2-es kapukkal

Cipők: terem (IC)-, és műfüves (TF) cipők. Semmilyen stoplis cipő nem megengedett.

Labda: 5-ös méretű, normál foci labda, amelyet a csapatok hozzanak magukkal. Mindig a sorsolásnál elöl álló Csapatnak kell biztosítania a labdát.

Játékrendszer: 5+1. A mérkőzés megkezdéséhez egy csapatból min. 5 játékos (melyből egy kapus) szükséges.

Ha egy csapat létszáma 4 fő alá csökken: a mérkőzést be kell szüntetni és a vétlen csapat számára kell jóváírni! Ha egy csapat ( sérülés vagy bármi más okból ) nem tud kiállni az utolsó csoportmérkőzésére annak eredményét az összes korábbi eredménnyel együtt ( 3 ponttal és 5-0-s gólkülönbséggel ) az ellenfelek javára írjuk jóvá!

Egy játékos csak egy csapatban játszhat!

Az oldalról való játékba hozást a vonalról vagy a vonalon kívülről kell kézzel vagy lábbal elvégezni. Az ellenfélnek 3 métert szabadon kell hagyni!

Becsúszó szerelés nem engedélyezett, ebben az esetben közvetlen szabadrúgás jár.

Az alapvonalat elhagyott labdát csak a kapus hozhatja játékba. A  labda játékba hozatala kézzel vagy lábbal történik.

A  labda akkor kerül szabályosan játékba, ha a büntetőterületet elhagyja.

A kapus minden esetben átdobhatja a labdát a felezővonalon, viszont gólt nem dobhat, csak rúghat.

Ha a kapusról az alapvonalon túlra kerül a labda, a mérkőzés szöglettel folytatódik.

Hazaadás a nagypályás szabályoknak megfelelően történik.

Játékos cserék a felezővonal melletti területen, a cserezónában történnek.

A játékvezetők sárga, illetve piros lapokat alkalmaznak. A kiállítás időtartama 2 perc, vagy végleges. A véglegesen kiállított játékos helyett 5 perc elteltével egy másik játékos játszhat tovább.

A végleg kiállított játékos automatikusan nem játszhat a soron következő mérkőzésen, de a versenybizottság az eset súlyosságától függően hosszabb, esetleg végleges eltiltást is kiszabhat.

A  büntető rúgás a kaputól 7 méterre történik.

Szabadrúgás elvégzésénél – a labdás játékos kérésére – az ellenfél bármely játékosa 5 m-re állhat. Abban az esetben viszont, ha az ellenfél bármely játékosa szándékosan akadályozza a gyors végrehajtást, a játékvezető sárga lappal figyelmeztethet.

Ha a kapus a büntetőterületen kívül szándékosan kézzel ér a labdához, 2 perces kiállítást von maga után. Ha mezőnyjátékos kézzel hárít a büntetőterületen belül, 2 perces kiállítást von maga után. Nem szándékos kezezés nem von maga után büntetést!

Egyenes kieséses rendszerű kupatalálkozón döntetlen esetén 3-3 büntető rúgás dönti el a találkozó végkimenetelét. Ha a 3 rúgás után nincs döntés, akkor már azoknak kell rúgnia, akik még nem lőttek hetest.

Óvást az adott mérkőzést követő 5 percen belül lehet leadni írásban 5000 Ft egyidejű befizetése mellett. A versenybizottság (2 rendező + játékvezető) döntése ellen további fellebbezésnek helye nincs. Az óvási díjat akkor sem kapja vissza a csapat, ha az óvásnak a versenybizottság helyt adott.

A tornán csak a nevezési lapon előre, az első mérkőzések előtt „beírt” játékosok szerepelhetnek, utólag játékost beírni nem lehet! A rendezvényen a kaminokupáról Fegyelmi vétség miatt eltiltott játékos nem szerepelhet!

Mérkőzés előtt, alatt és után a játékvezetőt, ellenfelének játékosát, vezetőit tettlegesen bántalmazó, önmagáról megfeledkező, botrányt okozó labdarúgót és csapatát a versenybizottság azonnal kizárja a további küzdelmekből.

A csapatokra az első csoport mérkőzésre való megjelenéskor 5 perc várakozási idő van. A további mérkőzéseknél várakozási idő nincs.