Egyenlőre megállíthatatlan Kling Tamás csapata…

Idei harmadik Zsíroskenyérkupánkra 28 csapat érkezett; 15 fővárosi mellett egy-egy alakulat Gyálról, Pilisvörösvárról, Abáról, Nyíregyházáról, Monorról, Érdről, Szentgálról, Turáról, Leányvárról, Esztergomból, Szabadszállásról, Somogyjádról és Jászberényből.

Hasonlóan gyönyörű díjazás várható az április 15.-i Húsvét Kupán is…

Az „A” csoportba került a címvédő FC Májkrém és két magabiztos győzelem után az első helyért játszottak a gyáli Ép-Brun Kft ellen. Kétszer is vezetéshez jutottak a gyáliak, de mindkétszer egyenlíteni tudtak Kling Tamásék, így megszerezték a csoport első helyét, ellenfelük pedig másodikként jutott a nyolcaddöntőbe.

A „B” jelű négyest hibátlanul, három meccsen 13 gólt rúgva nyerte a Szépségben meghalni, második helyen az Aba Kanyar zárt.

A „C”-ben három csapat is hat ponttal végzett, így innen három alakulat készülhetett a folytatásra. A minitabella alapján első lett a GOAT,  második helyen végzett az az Ismokeking akiknek mindhárom csoportmérkőzésükön egy gól esett és legjobb harmadik lett a reggeli csoportokban a Láthatatlanok.

A „D” csoportból kiemelkedett az Autopont24 és a Zavaralabda, akik kezdésként egymás ellen 2-2-es döntetlent játszottak, majd megnyerték a hátralévő két meccsüket.

Mindhárom meccsét megnyerve lettek elsők az „E” csoportban a Tesók. Mellettük az egész tornán remek támadófocit játszó Fekete Mamba jutott a legjobb tizenhat közé.

Erős négyes jött össze az „F” csoportban! Első lett az FC AlterEgom hét ponttal, második az Old Times hat egységgel. A csoportból búcsúzott az Alibi és a Liverwood.

A „G” csoportból a somogyjádi FC Vuvuzela lépett tovább elsőként hét ponttal, a Piedraflex és a Ha bemegy gól SE is négy ponttal végzett, egymás elleni jobb eredményének köszönhetően előbbi csapat másodikként utóbbi pedig a második csoportkör legjobb harmadikjaként jutott a tizenhatba.

BALATON TOUR  IDÉN IS!

Mivel hét csoport volt a második csoportkörrel egyszerre elindultak a nyolcaddöntők is. Az FC Májkrém és az Ismokeking is magabiztosan jutott tovább, remek meccsen nyert a GOAT 2-1-re a Zavaralabda ellen, és az eddig hibátlan Szépségben Meghalni hetesekkel búcsúztatta az Ép Brun Kft-t. A Tesók és az AlterEgom is 1-0-ra gyűrte a legjobb harmadikként továbbjutó ellenfelét. Kiélezett meccsen nyert az Old Times 3-2-re a Vuvuzela ellen, a Fekete Mamba 6-1-el búcsúztatta a Piedraflexet.

Izgalomban nem volt hiány a negyeddöntőkben, ezt bizonyítja, hogy a négy párharcból csak egy dőlt el a rendes játékidőben, háromszor hetes párbaj döntött. Az Ismokeking 1-0-ra nyert a Fekete Mamba ellen. Az FC Májkrém – Tesók és a GOAT – Old Times egyaránt 3-3 lett, az AlterEgom 2-2-es rendes játékidő után rúgta jobban a büntetőket a Szépségben Meghalni-nál.

Szoros meccsen jutott a döntőbe az FC Májkrém a GOAT ellen, az AlterEgom 4-1-re nyerte az Ismokeking elleni elődöntőt.

A GOAT és az Ismokeking egymás ellen indította és fejezte be a napot, de amíg a csoportban az Ismo örülhetett a bronzérmet 2-2-es rendes játékidő után a hetesekkel a GOAT szerezte meg.

A döntőben remeklő FC Májkrém 3-0-ra verte az FC AlterEgomot, ezzel ismét hozzájuk került a Zsíroskenyér kupa vándorserlege.

A legutóbbi Kupa után a nyilatkozatomban odaírtam viccnek, hogy: “ #nemadjukvisszaavandorserleget☺️ A csapatom nem vette annak… Ismét mindenki kitett magáért és egymástért… Szuperek vagytok!!! ❤️ 🙏🏻 Szívből gratulálok Román Ádám-nak, aki a torna játékosa lett! Megérdemelte. 😉 És külön köszönet és köszönöm az Isostar-nak, aki ajándékcsomaggal lepte meg a csapatot… Benne rengeteg olyan termékkel, ami segíti a srácok hidratálását és regenerálódását! 🙏🏻 #legkozelebbisjovunk – Kling Tamás