NAGY TORNA NAGYPÉNTEKEN
/ csoportok, menetrend /

EMLÉKEZTETŐÜL

A tornán nem szerepelhetnek a következő bajnokságokban igazolással rendelkező játékosok: futsal NB1, nagypálya NB1, NB2, NB3 (akik pályára léptek vagy nevezve voltak a 2018-2019-es szezonban a felnőtt Csapatban!)

A legfontosabb információk

• a tornán stoplis cipőben játszani nem lehet, a megengedett lábbelik: terem (IC) ill. hernyótalpas (TF) cipők.

• érkezés, az első mérkőzésetek előtt fél órával.

Várunk Benneteket a rendezői asztalnál az első sátorban!

A tornán csak az első mérkőzés előtt benevezett játékosok szerepelhetnek, utólag játékost beírni nem lehet – így, kérlek benneteket MINDENKIT írjatok rá a Nevezési Lapra!

Lebonyolítás

A benevezett Csapatokat 12  csoportba sorsoltuk, ahol körmérkőzéses rendszerben döntik el a tovább jutó helyezések sorsát.
Továbbjutás: csoportonként az első két helyezett jut tovább az egyenes kieséses részbe és a megadott séma alapján játszik egészen a legjobb 6-ig. Itt két 3 fős csoportban folytatják, majd a torna a bronzmeccsel és a döntővel fejeződik be.

Szükség esetén külön IFI döntőt is játszunk.*

Helyezések eldöntése: Győzelem: 3 pont, döntetlen: 1 pont, vereség: 0
Pontegyenlőség esetén – több Csapat azonos pontszáma esetén is – az egymás elleni eredmények döntenek. Három vagy több Csapat azonos pontszáma esetén – mini tabella alapján – csak a három ( vagy több ) Csapat egymás elleni eredménye a mérvadó (pont, gólkülönbség, több rúgott gól sorrendben). Ha minden egyezik, akkor az abszolút gólkülönbség rangsorol.

*IFI CSAPATOK FIGYELEM
minden olyan csapat, ahol csak 1998. január 1. után született játékosok szerepelnek. Az IFI csapatok ezúttal a felnőttekkel egy mezőnyben szerepelnek és akár meg is nyerhetik a teljes tornát. A legmesszebb jutó IFI csapatot VÁNDORSERLEGGEL díjazzuk, szükség esetén külön döntőt rendezünk!

Fődíj: egy garnitúra választható adidas sportfelszerelés (10 db mez, választható színben, méretben, feliratozva a Football Factortól)

I. hely: AMATŐR VÁNDORSERLEG + adidas mérkőzés labda +  Kupa + Egyedi Érem + Oklevél + Húsvéti meglepetések

II. hely:  adidas labda+ Kupa + Egyedi Érem + Oklevél

III. hely:  adidas labda + Kupa + Egyedi Érem + Oklevél

IV. hely:  adidas labda + Kupa + Oklevél

KÜLÖNDÍJAK? Természetesen most is vannak!

VÁNDORSERLEG + labda + meglepetés

A csapatokról profi csapatképek és akciófotók készülnek.

„A”CSOPORT  – 8.00. – „A”  pálya 2*10 – első sátor

Érkezés az első mérkőzésetek előtt fél órával.
A csapatvezetőt várjuk a büfében zsűri asztalnál a regisztrációhoz!

Outlaw FC – H2O

Az 1.  és a 2. helyezett tovább a rájátszásba.

„B”CSOPORT  – 8.00. – „B”  pálya 2*10 – első sátor

A csapatvezetőt várjuk a büfében a zsűri asztalnál a regisztrációhoz!

The Crows (Bp), FC Antarktisz (Bp), Ágyúsok (Albertirsa), Futottak Még (Tárnok),

„C”CSOPORT  – 8.00. – „C”  pálya 2*10 – hátsó sátor

Szilasi és Barátai (Bp), IBS Futsal Team (Bp), Son of a Pitch (Bp), Los Amigos (Gyál),

Arany Fácán – Bp Bulls FC

A következő megmérettetés a május 1-én megrendezésre kerülő MAJÁLIS KUPA! Kattints a képre és jelentkezz most!

„G”CSOPORT  – 10.15. – „C”  pálya 2*10 – hátsó sátor

Liget FC (Érd), Káta CNC FC (Szentlőrinckáta), Átlagos XI. (Bp), Nynfas CO (Bp),

„H”CSOPORT  – 10.15. – „D”  pálya 2*10 – hátsó sátor

Fotelsztárok (Bp), Colombus Crew (Bp), Schenker (Szigetszentmiklós), Kaktusz (Bp),

10.15. Fotelsztárok – Colombus Crew

10.40. Schenker – Kaktusz

Fotelsztárok – Schenker

Colombus Crew – Kaktusz

Fotelsztárok – Kaktusz

Colombus Crew – Schenker

Természetesen már lehet jelentkezni a 2019-es BALATON TOURRA is! Helyszínek és időpontok a képre kattintva!

„I”CSOPORT  – 12.30. – „A”  pálya 2*10 – első sátor

Határ(SE)t (Salgótarján), Bányász (Tatabánya), Vizipisztoj (Bp), Genszler FB Team (Tamási),

„J”CSOPORT  – 12.30. – „B”  pálya 2*10 – első sátor

Zsír on the Fest (Jászberény), Flikk Flakk (Pilisvörösvár), Gépállat SC (Eger), Everest (Bp),

Sonadoras – SZLAMB

Az első állomás idén is BALATONSZÁRSZÓ, június 22-én! Ugye Ti is ott lesztek? Jelentkezés ITT!

Játékszabályok:

A játéktér: 4 db kézilabda pálya méretű, műfüves pálya, 3×2-es kapukkal.

Játékidő:   2*10 perc

Cipők: terem-, illetve műfüves cipők.

Labda: 5-ös méretű, normál foci labda, amelyet a csapatok hozzanak magukkal. Mindig a sorsolásnál elöl álló Csapatnak kell biztosítania a labdát.

Játékrendszer: 5+1. A mérkőzés megkezdéséhez egy csapatból min. 4 játékos (melyből egy kapus) szükséges.

Ha egy csapat létszáma 4 fő alá csökken a mérkőzést be kell szüntetni és a vétlen csapat számára kell jóváírni! Ha egy csapat ( sérülés vagy bármi más okból ) nem tud kiállni az utolsó csoportmérkőzésére annak eredményét az összes korábbi eredménnyel együtt ( 3 ponttal és 5-0-s gólkülönbséggel ) az ellenfelek javára írjuk jóvá!

Az oldalról való játékba hozást a vonalról vagy a vonalon kívülről kell lábbal elvégezni. Az ellenfélnek 3 métert szabadon kell hagyni!

Becsúszó szerelés nem engedélyezett, ebben az esetben közvetlen szabadrúgás jár.

Az alapvonalat elhagyott labdát csak a kapus hozhatja játékba. A  labda játékba hozatala kézzel történik.

A  labda akkor kerül szabályosan játékba, ha a büntetőterületet elhagyja.

A kapus minden esetben átdobhatja a labdát a felezővonalon, viszont gólt nem dobhat, csak rúghat.

Ha a kapusról az alapvonalon túlra kerül a labda, a mérkőzés szöglettel folytatódik.

Hazaadás a nagypályás szabályoknak megfelelően történik.

A játékos cserék a kijelölt cserezónában történnek.

A játékvezetők sárga, illetve piros lapokat alkalmaznak. A kiállítás időtartama 2 perc, vagy végleges. A véglegesen kiállított játékos helyett 5 perc elteltével egy másik játékos játszhat tovább.

A végleg kiállított játékos automatikusan nem játszhat a soron következő mérkőzésen, de a versenybizottság az eset súlyosságától függően hosszabb, esetleg végleges eltiltást is kiszabhat.

A  büntető rúgás a kaputól 7 méterre történik.

Szabadrúgás elvégzésénél – a labdás játékos kérésére – az ellenfél bármely játékosa 5 m-re állhat. Abban az esetben viszont, ha az ellenfél bármely játékosa szándékosan akadályozza a gyors végrehajtást, a játékvezető sárga lappal figyelmeztethet.

Ha a kapus a büntetőterületen kívül szándékosan kézzel ér a labdához, 2 perces kiállítást von maga után. Ha mezőnyjátékos kézzel hárít a büntetőterületen belül, 2 perces kiállítást von maga után. Nem szándékos kezezés nem von maga után büntetést!

Egyenes kieséses rendszerű kupatalálkozón döntetlen esetén 3-3 büntető rúgás dönti el a találkozó végkimenetelét. Ha a 3 rúgás után nincs döntés, akkor már azoknak kell rúgnia, akik még nem lőttek hetest.

Óvást az adott mérkőzést követő 5 percen belül lehet leadni írásban 5000 Ft egyidejű befizetése mellett. A versenybizottság (2 rendező + játékvezető) döntése ellen további fellebbezésnek helye nincs. Az óvási díjat akkor sem kapja vissza a csapat, ha az óvásnak a versenybizottság helyt adott.

A rendezvényen a kaminokupáról Fegyelmi vétség miatt eltiltott játékos nem szerepelhet!

Mérkőzés előtt, alatt és után a játékvezetőt, ellenfelének játékosát, vezetőit tettlegesen bántalmazó, önmagáról megfeledkező, botrányt okozó labdarúgót és csapatát a versenybizottság azonnal kizárja a további küzdelmekből.

A csapatokra az első csoport mérkőzésre való megjelenéskor 5 perc várakozási idő van. A további mérkőzéseknél várakozási idő nincs.