/ CSOPORTOK, MENETREND/

A legfontosabb tudnivalók

Cipők: csak terem (IC)és hernyótalpas (TF) cipők.

Érkezés, az első mérkőzésetek előtt fél órával.
Várunk Benneteket a RENDEZŐI ASZTALNÁL A BÜFÉBEN, ahol át kell venni és ki kell tölteni a Nevezési Listát! A tornán csak az első mérkőzés előtt benevezett játékosok szerepelhetnek, így, kérlek benneteket MINDENKIT írjatok rá a Nevezési Listára! Utólag játékost beírni, szerepeltetni nem lehet!

Megkötés: a Labdakert Mikulás kupán nem szerepelhetnek a következő bajnokságokban játszó játékosok: futsal nb1, nagypálya nb1, nb2, nb3. (Akik meccsjegyzőkönyvben szerepeltek a 2019-es esztendőben).

Lebonyolítás: A benevezett 33 csapatot 8 db csoportokba sorsoltuk, ahol körmérkőzéses rendszerben döntik el a tovább jutó helyezések sorsát.

Továbbjutás: csoportonként az első két helyezett jut a rájátszásba, ahol a torna egyenes kiesésesrendszerben fejeződik be.

Helyezések eldöntése: Győzelem: 3 pont, döntetlen: 1 pont, vereség: 0 pont
Pontegyenlőség esetén – több Csapat azonos pontszáma esetén is – az egymás elleni eredmények döntenek. Három vagy több Csapat azonos pontszáma esetén – mini tabella alapján – csak a három ( vagy több ) Csapat egymás elleni eredménye a mérvadó. Ha minden egyezik, akkor az abszolút gólkülönbség rangsorol.

Fődíj: egy garnitúra adidas sportfelszerelés (választható színben, méretben, számozva és feliratozva a Football Factortól)

Kiket és hogyan díjazunk még?

I.hely: Amatőr Vándorserlege + adidas labda +  Kupa + Egyedi Érem + Oklevél + fogyasztás a Winners Sport Pubba
II. hely: adidas labda + Kupa + Egyedi Érem + Oklevél
III. hely: adidas labda + Kupa + Egyedi Érem + Oklevél
IV. hely: adidas labda + Kupa + Oklevél

KÜLÖNDÍJAK? Természetesen most is vannak!

ajándékcsomag + trófea

A rendezvényen a csapatokról profi csapatképek és akciófotók készülnek.

Hohóó, a jövő héten is lesz egy Mikulás Kupa. A December 8.-i torna a csodálatos Törökbálinti Arénában kerül megrendezésre! Nevezzetek be szombaton a Labdakertben és mi AJÁNDÉKBA ADUNK egy adidas labdát! JELENTKEZÉS

„A”CSOPORT  – 9.00. – „A” pálya (hátsó sátor) – 2*10

Érkezés az első mérkőzésetek előtt fél órával.
A csapatvezetőt várjuk a zsűri asztalnál a regisztrációhoz!

„D”CSOPORT  – 8.30. – „D” pálya (első sátor) – 1*15

Amstaff (Budaörs), Wakanda (Bp), Viktor (Bp), Zavaralabda FC (Érd), Pitbull Black Team (Bp)

Wakanda – Pitbull Black Team

600.000. Ft összdíjazás, extra körülmények, mindez December 22-én Szigetszentmiklóson! Csak 16 csapatnak van hely! RÉSZLETEK!

„E”CSOPORT  – 11.15. – „A” pálya (hátsó sátor) – 2*10

Rákosliget (Bp.), Miskolci RNŐ (Miskolc), Szerda FC (Gyál), Deákvári Királyok (Vác),

„F”CSOPORT  – 11.15. – „B”  pálya (hátsó sátor) – 2*10

ECECE-BeMatech (Bp.), BP Gunners (Budapest), Liverwood FC (Bp.), Kera (Sárbogárd),

„G”CSOPORT  – 11.15. – „C”  pálya (első sátor) – 2*10

Klinikák Gyógyszertár (Alsónémedi), Force (Kecskemét), Gyermekláncfűrész (Abony), Alibi (Bp.),

„H”CSOPORT  – 11.15. – „D”  pálya (első sátor) – 2*10

Todor Pet Bau Team kft. (Bp.), Pécsi Ultrák (Pécs), Szabadúszók (Bp.), Bandúr és Fiai kft. (Inárcs),

Mérkőzések:

11.15. Todor Pet Bau Team kft. – Pécsi Ultrák

11.40. Szabadúszók – Bandúr és Fiai kft.

Todor Pet Bau Team kft. – Szabadúszók

Pécsi Ultrák – Bandúr és Fiai kft.

Todor Pet Bau Team kft. – Bandúr és Fiai kft.

Pécsi Ultrák – Szabadúszók

A két ünnep közötti legnagyobb amatőr műfüves tornát is mi szervezzük. 5. Liza Kupa december 28-29-én a Törökbálinti Arénában! Válassz játéknapot és nevezz be még ma! JELENTKEZÉS!

Negyeddöntők

9.mérkőzés 14.20. ’A’ pálya hátsó sátor 1. – 5.

10.mérkőzés 14.20. ’B’ pálya hátsó sátor 2. – 6.

11.mérkőzés 14.20. ’C’ pálya első sátor 3. – 7.

12.mérkőzés 14.20. ’D’ pálya első sátor 4. – 8.

A játéktér: kézilabda pálya méretű, műfüves focipályák,  3*2-es kapukkal

Játékidő: Az 5 csapatos csoportban  1×15, a többi csoportban és a rájátszásban 2×10

Cipők: terem (IC) és hernyótalpas (TF) cipők.

Labda: 5-ös méretű, normál foci labda, amelyet a csapatok hozzanak magukkal. Mindig a sorsolásnál elöl álló Csapatnak kell biztosítania a labdát.

Játékrendszer: 5+1. A mérkőzés megkezdéséhez egy csapatból min. 4 játékos (melyből egy kapus) szükséges.

Ha egy csapat létszáma 4 fő alá csökken a mérkőzést be kell szüntetni és a vétlen csapat számára kell jóváírni! Ha egy csapat (sérülés vagy bármi más okból) nem tud kiállni az utolsó csoportmérkőzésére annak eredményét az összes korábbi eredménnyel együtt ( 3 ponttal és 5-0-s gólkülönbséggel ) az ellenfelek javára írjuk jóvá!

Egy játékos csak egy csapatban játszhat!

Az oldalról való játékba hozást a vonalról vagy a vonalon kívülről kell lábbal elvégezni. Az ellenfélnek 3 métert szabadon kell hagyni!

Becsúszó szerelés nem engedélyezett, ebben az esetben közvetlen szabadrúgás jár.

Az alapvonalat elhagyott labdát csak a kapus hozhatja játékba. A labda játékba hozatala kézzel történik.

A labda akkor kerül szabályosan játékba, ha a büntetőterületet elhagyja.

A kapus minden esetben átdobhatja a labdát a felezővonalon, viszont gólt nem dobhat, csak rúghat.

Ha a kapusról az alapvonalon túlra kerül a labda, a mérkőzés szöglettel folytatódik.

Hazaadás a nagypályás szabályoknak megfelelően történik.

A játékos cserék a cserezónában történnek.

A játékvezetők sárga, illetve piros lapokat alkalmaznak. A kiállítás időtartama 2 perc, vagy végleges. A véglegesen kiállított játékos helyett 5 perc elteltével egy másik játékos játszhat tovább.

A végleg kiállított játékos automatikusan nem játszhat a soron következő mérkőzésen, de a versenybizottság az eset súlyosságától függően hosszabb, esetleg végleges eltiltást is kiszabhat.

A  büntető rúgás a kaputól 7 méterre történik.

Szabadrúgás elvégzésénél – a labdás játékos kérésére – az ellenfél bármely játékosa 5 m-re állhat. Abban az esetben viszont, ha az ellenfél bármely játékosa szándékosan akadályozza a gyors végrehajtást, a játékvezető sárga lappal figyelmeztethet.

Ha a kapus a büntetőterületen kívül szándékosan kézzel ér a labdához, 2 perces kiállítást von maga után. Ha mezőnyjátékos kézzel hárít a büntetőterületen belül, 2 perces kiállítást von maga után. Nem szándékos kezezés nem von maga után büntetést (lapot vagy kiállítást), ellenben a szabadrúgás vagy büntető megítélendő!

Egyenes kieséses rendszerű kupatalálkozón döntetlen esetén 3-3 büntető rúgás dönti el a találkozó végkimenetelét. Ha a 3 rúgás után nincs döntés, akkor már azoknak kell rúgnia, akik még nem lőttek hetest.

Óvást az adott mérkőzést követő 5 percen belül lehet leadni írásban 5000 Ft egyidejű befizetése mellett. A versenybizottság (2 rendező + játékvezető) döntése ellen további fellebbezésnek helye nincs. Az óvási díjat akkor sem kapja vissza a csapat, ha az óvásnak a versenybizottság helyt adott.

A rendezvényen a kaminokupáról Fegyelmi vétség miatt eltiltott játékos nem szerepelhet!

Mérkőzés előtt, alatt és után a játékvezetőt, ellenfelének játékosát, vezetőit tettlegesen bántalmazó, önmagáról megfeledkező, botrányt okozó labdarúgót és csapatát a versenybizottság azonnal kizárja a további küzdelmekből.

A csapatokra az első csoport mérkőzésre való megjelenéskor maximum 5 perc várakozási idő van (csak amennyiben nincsenek meg legalább 5+1-en). A további mérkőzéseknél várakozási idő nincs.