A legfontosabb tudnivalók

Cím: 1091. Budapest, Soroksári út 79-91.

Cipők: csak terem (IC)és hernyótalpas (TF) cipők.

Érkezés, az első mérkőzésetek előtt fél órával.
Várunk Benneteket a RENDEZŐI ASZTALNÁL A BÜFÉBEN, ahol át kell venni és ki kell tölteni a Nevezési Listát! A tornán csak az első mérkőzés előtt benevezett játékosok szerepelhetnek, így, kérlek benneteket MINDENKIT írjatok rá a Nevezési Listára! Utólag játékost beírni, szerepeltetni nem lehet!

Megkötés: a Labdakert Újév kupán nem szerepelhetnek a következő bajnokságokban játszó játékosok: futsal nb1, nagypálya nb1, nb2, nb3. (Akik meccsjegyzőkönyvben szerepeltek a 2019-2020-as szezonban felnőtt csapatban).

Aki ezt a szabályt megszegi, annak csapatát azonnal kizárjuk a tornáról.

Lebonyolítás: A benevezett 48 csapatot 12 db csoportokba sorsoltuk, ahol körmérkőzéses rendszerben döntik el a tovább jutó helyezések sorsát.

Továbbjutás: csoportonként az első két helyezett jut a rájátszásba, ahol a torna egyenes kieséses rendszerben folytatódik egészen a legjobb 6 csapatig. Itt a még versenyben lévők a megadott séma alapján 2 három fős csoportban folytatják, majd a torna a bronzmeccsel és a döntővel fejeződik be.

Helyezések eldöntése: Győzelem: 3 pont, döntetlen: 1 pont, vereség: 0 pont
Pontegyenlőség esetén – több Csapat azonos pontszáma esetén is – az egymás elleni eredmények döntenek. Három vagy több Csapat azonos pontszáma esetén – mini tabella alapján – csak a három ( vagy több ) Csapat egymás elleni eredménye a mérvadó. Ha minden egyezik, akkor az abszolút gólkülönbség rangsorol. Ha az is egyezik, büntetők döntenek.

Fődíj: egy garnitúra adidas sportfelszerelés (választható színben, méretben, számozva és feliratozva a Football Factortól)

Kiket és hogyan díjazunk még?

I.hely: Amatőr Vándorserlege + adidas labda +  Kupa + Egyedi Érem + Oklevél + fogyasztás a Winners Sport Pubba
II. hely: adidas labda + Kupa + Egyedi Érem + Oklevél
III. hely: adidas labda + Kupa + Egyedi Érem + Oklevél
IV. hely: adidas labda + Kupa + Oklevél

KÜLÖNDÍJAK? Természetesen most is vannak!

ajándékcsomag + trófea

A rendezvényen a csapatokról profi csapatképek és akciófotók készülnek.

„A”CSOPORT  – 8.00. – „A” pálya (hátsó sátor) – 2*10

Érkezés az első mérkőzésetek előtt fél órával.
A csapatvezetőt várjuk a zsűri asztalnál a regisztrációhoz!

Fenomenom FC (Bp.), Amstaff (Budaörs), FC Passzelőre (Bp.), Hestegnullapont FC (Bp.),

„B”CSOPORT  – 8.00. – „B” pálya (hátsó sátor) – 2*10

MÖSE (Bp.), Szutykos Brigád FC (Bp.), FC Makkoshotyka (Bp.), Meggyes Soprony (Bp.),

Vatos Locos – Pokémon GO

U21-esek FIGYELEM! Ez itt a Ti tornátok! U21-es kaminokupa január 11-én Törökbálinton!!! JELENTKEZÉS!

„F”CSOPORT  – 10.10. – „B”  pálya (hátsó sátor) – 2*10

KFC (Szászhalombatta), PB Escobar (Székesfehérvár), Baller’s FC (Siófok), Liverwood (Bp.),

„G”CSOPORT  – 10.10. – „C”  pálya (első sátor) – 2*10

Alsónémedi Borozó (Alsónémedi), EketaLiga (Dunabogdány), FC Pasarét (Bp.), AC Felsőparma (Felsőpakony),

Pocak – Veresiktas

Mit szólnátok egy villámtornához? Ráadásul korán sem kellene kelni? Január 11. 15.00.-21.00. között  Törökbálinton! JELENTKEZÉS!

„J”CSOPORT  – 12.20. – „B”  pálya (hátsó sátor) – 2*10

Jong Ajax (Szolnok), Alibi TK (Bp.), Intul a Bakterház (Szigethalom), Los Amigos (Gyál),

5+1-es műfüves foci, 4+1-es teremfoci és 3v3 ketrecfoci

Hülyének néztek gondolom, pedig nem kell sokat várni erre a megmérettetésre, 2020. február 1-én ugyanis megrendezésre kerül a 2. MIRA3ELLA Kupa…

NÉZD MEG A KIS VIDEÓT

4 csapatos csoportok, 2*10 perc hagyományos 5+1-es foci műfüves pályákon, utána 10 perc teremfoci 4+1-es felállással a terempályán és 8 perc 3v3 ketrecfoci a Cageball pályán.

Összesen minimum 9(!) garantált mérkőzés és mindegyik egyformán számít!!! JELENTKEZÉS

Játékszabályok

Továbbjutás: csoportonként az első két helyezett jut a rájátszásba, ahol a torna egyenes kiesésesrendszerben folytatódik egészen a legjobb 6 csapatig. Itt a még versenyben lévők a megadott séma alapján 2 három fős csoportban folytatják, majd a torna a bronzmeccsel és a döntővel fejeződik be.

A játéktér: kézilabda pálya méretű, műfüves focipályák,  3*2-es kapukkal

Játékidő: 2×10

Cipők: terem (IC) és hernyótalpas (TF) cipők.

Labda: 5-ös méretű, normál foci labda, amelyet a csapatok hozzanak magukkal. Mindig a sorsolásnál elöl álló Csapatnak kell biztosítania a labdát.

Játékrendszer: 5+1. A mérkőzés megkezdéséhez egy csapatból min. 4 játékos (melyből egy kapus) szükséges.

Ha egy csapat létszáma 4 fő alá csökken a mérkőzést be kell szüntetni és a vétlen csapat számára kell jóváírni! Ha egy csapat (sérülés vagy bármi más okból) nem tud kiállni az utolsó csoportmérkőzésére annak eredményét az összes korábbi eredménnyel együtt ( 3 ponttal és 5-0-s gólkülönbséggel ) az ellenfelek javára írjuk jóvá!

Egy játékos csak egy csapatban játszhat!

Az oldalról való játékba hozást a vonalról vagy a vonalon kívülről kell lábbal elvégezni. Az ellenfélnek 3 métert szabadon kell hagyni!

Becsúszó szerelés nem engedélyezett, ebben az esetben közvetlen szabadrúgás jár.

Az alapvonalat elhagyott labdát csak a kapus hozhatja játékba. A labda játékba hozatala kézzel történik.

A labda akkor kerül szabályosan játékba, ha a büntetőterületet elhagyja.

A kapus minden esetben átdobhatja a labdát a felezővonalon, viszont gólt nem dobhat, csak rúghat.

Ha a kapusról az alapvonalon túlra kerül a labda, a mérkőzés szöglettel folytatódik.

Hazaadás a nagypályás szabályoknak megfelelően történik.

A játékos cserék a cserezónában történnek.

A játékvezetők sárga, illetve piros lapokat alkalmaznak. A kiállítás időtartama 2 perc, vagy végleges. A véglegesen kiállított játékos helyett 5 perc elteltével egy másik játékos játszhat tovább.

A végleg kiállított játékos automatikusan nem játszhat a soron következő mérkőzésen, de a versenybizottság az eset súlyosságától függően hosszabb, esetleg végleges eltiltást is kiszabhat.

A  büntető rúgás a kaputól 7 méterre történik.

Szabadrúgás elvégzésénél – a labdás játékos kérésére – az ellenfél bármely játékosa 5 m-re állhat. Abban az esetben viszont, ha az ellenfél bármely játékosa szándékosan akadályozza a gyors végrehajtást, a játékvezető sárga lappal figyelmeztethet.

Ha a kapus a büntetőterületen kívül szándékosan kézzel ér a labdához, 2 perces kiállítást von maga után. Ha mezőnyjátékos kézzel hárít a büntetőterületen belül, 2 perces kiállítást von maga után. Nem szándékos kezezés nem von maga után büntetést (lapot vagy kiállítást), ellenben a szabadrúgás vagy büntető megítélendő!

Egyenes kieséses rendszerű kupatalálkozón döntetlen esetén 3-3 büntető rúgás dönti el a találkozó végkimenetelét. Ha a 3 rúgás után nincs döntés, akkor már azoknak kell rúgnia, akik még nem lőttek hetest.

Óvást az adott mérkőzést követő 5 percen belül lehet leadni írásban 5000 Ft egyidejű befizetése mellett. A versenybizottság (2 rendező + játékvezető) döntése ellen további fellebbezésnek helye nincs. Az óvási díjat akkor sem kapja vissza a csapat, ha az óvásnak a versenybizottság helyt adott.

A rendezvényen a kaminokupáról Fegyelmi vétség miatt eltiltott játékos nem szerepelhet!

Mérkőzés előtt, alatt és után a játékvezetőt, ellenfelének játékosát, vezetőit tettlegesen bántalmazó, önmagáról megfeledkező, botrányt okozó labdarúgót és csapatát a versenybizottság azonnal kizárja a további küzdelmekből.

A csapatokra az első csoport mérkőzésre való megjelenéskor maximum 5 perc várakozási idő van (csak amennyiben nincsenek meg legalább 5+1-en). A további mérkőzéseknél várakozási idő nincs.