/CSOPORTOK, MENTEREND/

IDE KELL JÖNNI:
Labdakert Sportklub, Budapest, 1091. Soroksári út 79-91

A legfontosabb információk

A tornán nem szerepelhetnek a következő bajnokságokban igazolással rendelkező játékosok: futsal NB1, nagypálya NB1, NB2, NB3 (akik pályára léptek vagy nevezve voltak a 2018-2019-es szezonban a felnőtt Csapatban!)

○ a tornán stoplis cipőben játszani nem lehet, a megengedett lábbelik: terem (IC) ill. hernyótalpas (TF) cipők.

○ érkezés, az első mérkőzésetek előtt fél órával. Várunk Benneteket a zsűrisátornál

A tornán csak az első mérkőzés előtt benevezett játékosok szerepelhetnek, utólag játékost beírni nem lehet – így, kérlek benneteket MINDENKIT írjatok rá a Nevezési Lapra!

Lebonyolítás IFI

A benevezett 12 IFI csapatot 3  csoportba sorsoltuk, ahol körmérkőzéses rendszerben döntik el a tovább jutó helyezések sorsát.
Továbbjutás: csoportonként az első két helyezett és a két jobb harmadik jut tovább az egyenes kieséses részbe és a megadott séma alapján játszanak tovább, majd a torna a bronzmeccsel és a döntővel fejeződik be.

Helyezések eldöntése: Győzelem: 3 pont, döntetlen: 1 pont, vereség: 0
Pontegyenlőség esetén – több Csapat azonos pontszáma esetén is – az egymás elleni eredmények döntenek. Három vagy több Csapat azonos pontszáma esetén – mini tabella alapján – csak a három ( vagy több ) Csapat egymás elleni eredménye a mérvadó (pont, gólkülönbség, több rúgott gól sorrendben). Ha minden egyezik, akkor az abszolút gólkülönbség rangsorol.

*IFI CSAPATOK FIGYELEM
minden olyan csapat, ahol csak 1998. január 1. után született játékosok szerepelnek. Az IFI csapatok ezúttal a felnőttektől külön mezőnyben szerepelnek és végig játszák a tornát a bronzmeccsig, IFI döntőig.

„IFI 1. ”CSOPORT  – 8.00. – „B”  pálya 2*10 – elöl

Érkezés az első mérkőzésetek előtt fél órával.
A csapatvezetőt várjuk a büfében a zsűri asztalnál a regisztrációhoz!

Úgyisatalajrafogjuk – Angyalföld

Az 1.  és a 2. helyezett és a két jobb harmadik jut tovább a rájátszásba.

„IFI 3. ”CSOPORT  – 10.15. – „B”  pálya 2*10 – elöl

Sick Gang (Szigethalom), Classic X (Érd), Esélyetek SE (Székesfehérvár), Ajvár FC (Pilisszentiván),

4/ 14.15. 1cs/2 – 3cs/2

a két legjobb harmadik jut tovább és nem kaphatják vissza a saját csoportelsőjüket a negyeddöntőkben.

16.20.

Természetesen már lehet jelentkezni a 2019-es BALATON TOURRA is! Helyszínek és időpontok a képre kattintva!

Lebonyolítás FELNŐTT

A benevezett 33 csapatot 8  csoportba sorsoltuk, ahol körmérkőzéses rendszerben döntik el a tovább jutó helyezések sorsát.
Továbbjutás: csoportonként az első két helyezett jut tovább az egyenes kieséses részbe és a megadott séma alapján játszanak tovább, majd a torna a bronzmeccsel és a döntővel fejeződik be.

Fődíj: egy garnitúra választható adidas sportfelszerelés (10 db mez, választható színben, méretben, feliratozva a Football Factortól)

I. hely: AMATŐR VÁNDORSERLEG + adidas mérkőzés labda +  Kupa + Egyedi Érem + Oklevél

II. hely:  adidas labda+ Kupa + Egyedi Érem + Oklevél

III. hely:  adidas labda + Kupa + Egyedi Érem + Oklevél

IV. hely:  adidas labda + Kupa + Oklevél

KÜLÖNDÍJAK? Természetesen most is vannak!

„A”CSOPORT  – 8.00. – „A”  pálya 1*15 – elöl

A csapatvezetőt várjuk a büfében zsűri asztalnál a regisztrációhoz!

SzarDellak (Bp.), Eltiltottak (Bp), Gömbvillám (Bp), Red King Boys FC (Bp.), FC Elders (Bp.)

Eltiltottak – FC Elders

Az 1.  és a 2. helyezett tovább a rájátszásba.

„D”CSOPORT  – 10.15. – „C”  pálya 2*10 – hátul

Todor Pet Bau Team kft. (Bp), FC Vojvodina (Bécs), Boca Familiors (Tatabánya), Ananász Expressz (Bp),

„F”CSOPORT  – 12.30. – „B”  pálya 2*10 – elöl

DFT (Bp), Erdért 2 (Bp), Dream Team APTIV (Szombathely), CsiBeFu (Balassagyarmat),

„H”CSOPORT  – 12.30. – „D”  pálya 2*10 – hátul

Odin Fiai (Bp), Tiszai Gyerekek (Tiszanána), Tatafoci (Szigetszentmiklós), Street Kids (Bp),

12.30. Odin Fiai – Tiszai Gyerekek

12.55. Tatafoci – Street Kids

Odin Fiai – Tatafoci

Tiszai Gyerekek – Street Kids

Odin Fiai – Street Kids

Tiszai Gyerekek – Tatafoci

Az első állomás idén is BALATONSZÁRSZÓ, június 22-én! Ugye Ti is ott lesztek? Jelentkezés ITT!

Játékszabályok:

A játéktér: 4 db kézilabda pálya méretű, műfüves pálya, 3×2-es kapukkal.

Játékidő:   5 fős csoportokban 1*15, 4 fős csoportokban és a rájátszásban 2*10

Cipők: terem-, illetve műfüves cipők.

Labda: 5-ös méretű, normál foci labda, amelyet a csapatok hozzanak magukkal. Mindig a sorsolásnál elöl álló Csapatnak kell biztosítania a labdát.

Játékrendszer: 5+1. A mérkőzés megkezdéséhez egy csapatból min. 4 játékos (melyből egy kapus) szükséges.

Ha egy csapat létszáma 4 fő alá csökken a mérkőzést be kell szüntetni és a vétlen csapat számára kell jóváírni! Ha egy csapat ( sérülés vagy bármi más okból ) nem tud kiállni az utolsó csoportmérkőzésére annak eredményét az összes korábbi eredménnyel együtt ( 3 ponttal és 5-0-s gólkülönbséggel ) az ellenfelek javára írjuk jóvá!

Az oldalról való játékba hozást a vonalról vagy a vonalon kívülről kell lábbal elvégezni. Az ellenfélnek 3 métert szabadon kell hagyni!

Becsúszó szerelés nem engedélyezett, ebben az esetben közvetlen szabadrúgás jár.

Az alapvonalat elhagyott labdát csak a kapus hozhatja játékba. A  labda játékba hozatala kézzel történik.

A  labda akkor kerül szabályosan játékba, ha a büntetőterületet elhagyja.

A kapus minden esetben átdobhatja a labdát a felezővonalon, viszont gólt nem dobhat, csak rúghat.

Ha a kapusról az alapvonalon túlra kerül a labda, a mérkőzés szöglettel folytatódik.

Hazaadás a nagypályás szabályoknak megfelelően történik.

A játékos cserék a kijelölt cserezónában történnek.

A játékvezetők sárga, illetve piros lapokat alkalmaznak. A kiállítás időtartama 2 perc, vagy végleges. A véglegesen kiállított játékos helyett 5 perc elteltével egy másik játékos játszhat tovább.

A végleg kiállított játékos automatikusan nem játszhat a soron következő mérkőzésen, de a versenybizottság az eset súlyosságától függően hosszabb, esetleg végleges eltiltást is kiszabhat.

A  büntető rúgás a kaputól 7 méterre történik.

Szabadrúgás elvégzésénél – a labdás játékos kérésére – az ellenfél bármely játékosa 5 m-re állhat. Abban az esetben viszont, ha az ellenfél bármely játékosa szándékosan akadályozza a gyors végrehajtást, a játékvezető sárga lappal figyelmeztethet.

Ha a kapus a büntetőterületen kívül szándékosan kézzel ér a labdához, 2 perces kiállítást von maga után. Ha mezőnyjátékos kézzel hárít a büntetőterületen belül, 2 perces kiállítást von maga után. Nem szándékos kezezés nem von maga után büntetést!

Egyenes kieséses rendszerű kupatalálkozón döntetlen esetén 3-3 büntető rúgás dönti el a találkozó végkimenetelét. Ha a 3 rúgás után nincs döntés, akkor már azoknak kell rúgnia, akik még nem lőttek hetest.

Óvást az adott mérkőzést követő 5 percen belül lehet leadni írásban 5000 Ft egyidejű befizetése mellett. A versenybizottság (2 rendező + játékvezető) döntése ellen további fellebbezésnek helye nincs. Az óvási díjat akkor sem kapja vissza a csapat, ha az óvásnak a versenybizottság helyt adott.

A rendezvényen a kaminokupáról Fegyelmi vétség miatt eltiltott játékos nem szerepelhet!

Mérkőzés előtt, alatt és után a játékvezetőt, ellenfelének játékosát, vezetőit tettlegesen bántalmazó, önmagáról megfeledkező, botrányt okozó labdarúgót és csapatát a versenybizottság azonnal kizárja a további küzdelmekből.

A csapatokra az első csoport mérkőzésre való megjelenéskor 5 perc várakozási idő van. A további mérkőzéseknél várakozási idő nincs.