KATTINTS, NÉZD MEG HOL IS VAN A PÁLYA ÉS KÜLD TOVÁBB A CSAPATTÁRSAKNAK IS!

Időpont: 2016. augusztus 6. szombat 8.00.-14.30.

Helyszín: 8000 Székesfehérvár, Sóstó utca 2 (térkép lásd fent)

Kérem a csapatokat, hogy két szett eltérő színű felszerelésről gondoskodjanak!

homepage-top

Játékosok szerepeltetése

Ugyanaz a játékos egy selejtezőnapon több csapatban nem játszhat. Ugyanaz a játékos, illetve csapat szerepelhet több selejtezőnapon is.

A csapatok a teljes sorozat ( 3 selejtező + Országos Döntő ) alatt maximum 15 játékost szerepeltethetnek, mindenkinek a rendelkezésére áll egy 15 „helyet” tartalmazó nevezési lista, azonban csak olyan játékosokat lehet benevezni, akik az adott selejtezőn jelen is vannak és játszanak is a csapatban. Ezt az egyes selejtezőkön a nyolcaddöntőkben ellenőrizni is fogjuk.

Amennyiben egy csapat a következő selejtező(kö)n is elindul, úgy szerepeltethet új játékost, azonban csak akkor, ha még van hely a 15 fős listán.

Az Országos Döntőben is maximum 15 fő szerepeltethető, azonban csak olyan játékosok, akik szerepeltek valamelyik selejtezőjén az Országos Döntőbe bejutott csapatnak, vagyis rajta vannak a listán. Az Országos Döntőre tehát új játékost benevezni, igazolni, átigazolni nem lehet!

Amennyiben egy játékos kettő (vagy több) csapattal is bejut az Országos Döntőbe, úgy neki kell eldöntenie, mely csapatban szerepel.

Az Európai Bajnokok Ligájában is csak a nevezési listán szereplő játékosok szerepeltethetőek.

CSAPATOK ELLENŐRZÉSE:

A játékosok személyazonosságát ellenőrizzük / személyi kell /. Az Országos Döntőben fotósok segítik a munkánkat,  a csapatképekre odaállni kötelező! Plusz a játékosokat egyesével is lefotózzuk! Gyertek időben és legyetek segítőkészek plz.

Lebonyolítás:

helyszíni sorsolás a megnyitó után 8.45.

Az Országos Döntőbe jutott 8 csapat helyszíni sorsolás után két négy fős csoportban kezdik meg a küzdelmeket a Magyar Bajnoki címért. A kialakult csoportokból az első három helyezett jut az egyenes kieséses szakaszba.

A csoportgyőztesek ( A1, B1 ) egyből a legjobb 4-be kerülnek, míg a csoport másodikok keresztbe játszanak a csoport harmadikokkal az elődöntőért ( A2-B3 , B2-A3 ) .

• Helyezések eldöntése:

Győzelem: 3 pont, döntetlen: 1 pont, vereség: 0 pont

Pontegyenlőség esetén – több Csapat azonos pontszáma esetén is – az egymás elleni eredmények döntenek. Három vagy több Csapat azonos pontszáma esetén – mini tabella alapján – csak a három ( vagy több ) Csapat egymás elleni eredménye a mérvadó. Ha minden egyezik, akkor az abszolút gólkülönbség rangsorol. Amennyiben a torna során „ki-ki mérkőzésre” kerül sor döntetlen esetén 3-3 büntető rúgás dönti el a találkozó végkimenetelét. Ha a 3 rúgás után nincs döntés, akkor már azoknak kell rúgnia, akik még nem lőttek büntetőt!

Eredményhirdetés:

terveink szerint 14.30. , mely az érintett csapatok játékosainak kötelező.

EMF-CL-logo-TRANSPARENT-1000x1000-1

NAGYON VÁRUNK BENNETEKET SZOMBATON!!!

Játékszabályok:

Játékidő: végig 2×12 perc

A játéktér a székesfehérvári selejtezőn és az Országos Döntőben : 25*45-ös műfüves pályák 4*2-es kapukkal. (Ez az EMF, az Európai Minifutball Szövetség hivatalos pálya- és kapumérete).

Cipők: terem (IC)-, és műfüves (TF) cipők. Semmilyen stoplis cipő nem megengedett.

Labda: 5-ös méretű, normál foci labda, amelyet a csapatok hozzanak magukkal. Mindig a sorsolásnál elöl álló Csapatnak kell biztosítania a labdát.

Játékrendszer: 5+1. A mérkőzés megkezdéséhez egy csapatból min. 5 játékos (melyből egy kapus) szükséges.

Ha egy csapat létszáma 4 fő alá csökken: a mérkőzést be kell szüntetni és a vétlen csapat számára kell jóváírni! Ha egy csapat ( sérülés vagy bármi más okból ) nem tud kiállni az utolsó csoportmérkőzésére annak eredményét az összes korábbi eredménnyel együtt ( 3 ponttal és 5-0-s gólkülönbséggel ) az ellenfelek javára írjuk jóvá!

Egy játékos csak egy csapatban játszhat!

Az oldalról való játékba hozást a vonalról vagy a vonalon kívülről kell kézzel elvégezni. Az ellenfélnek 3 métert szabadon kell hagyni!

Becsúszó szerelés nem engedélyezett, ebben az esetben közvetlen szabadrúgás jár.

Az alapvonalat elhagyott labdát csak a kapus hozhatja játékba. A  labda játékba hozatala lábbal történik.

A  labda akkor kerül szabályosan játékba, ha a büntetőterületet elhagyja.

A kapus minden esetben átdobhatja a labdát a felezővonalon, viszont gólt nem dobhat, csak rúghat.

Ha a kapusról az alapvonalon túlra kerül a labda, a mérkőzés szöglettel folytatódik.

Hazaadás a nagy pályás szabályoknak megfelelően történik.

Játékos cserék a felezővonal melletti területen, a cserezónában történnek.

A játékvezetők sárga, illetve piros lapokat alkalmaznak. A kiállítás időtartama 2 perc, vagy végleges. A véglegesen kiállított játékos helyett 5 perc elteltével egy másik játékos játszhat tovább.

A végleg kiállított játékos automatikusan nem játszhat a soron következő mérkőzésen, de a versenybizottság az eset súlyosságától függően hosszabb, esetleg végleges eltiltást is kiszabhat.

A  büntető rúgás a kaputól 7 méterre történik.

Szabadrúgás elvégzésénél – a labdás játékos kérésére – az ellenfél bármely játékosa 5 m-re állhat. Abban az esetben viszont, ha az ellenfél bármely játékosa szándékosan akadályozza a gyors végrehajtást, a játékvezető sárga lappal figyelmeztethet.

Ha a kapus a büntetőterületen kívül szándékosan kézzel ér a labdához, 2 perces kiállítást von maga után. Ha mezőnyjátékos kézzel hárít a büntetőterületen belül, 2 perces kiállítást von maga után. Nem szándékos kezezés nem von maga után büntetést!

Egyenes kieséses rendszerű kupatalálkozón döntetlen esetén 3-3 büntető rúgás dönti el a találkozó végkimenetelét. Ha a 3 rúgás után nincs döntés, akkor már azoknak kell rúgnia, akik még nem lőttek hetest.

Óvást az adott mérkőzést követő 5 percen belül lehet leadni írásban 5000 Ft egyidejű befizetése mellett. A versenybizottság (2 rendező + játékvezető) döntése ellen további fellebbezésnek helye nincs. Az óvási díjat akkor sem kapja vissza a csapat, ha az óvásnak a versenybizottság helyt adott.

A tornán csak a nevezési lapon előre, az első mérkőzések előtt „beírt” játékosok szerepelhetnek, utólag játékost beírni nem lehet!

Mérkőzés előtt, alatt és után a játékvezetőt, ellenfelének játékosát, vezetőit tettlegesen bántalmazó, önmagáról megfeledkező, botrányt okozó labdarúgót és csapatát a versenybizottság azonnal kizárja a további küzdelmekből.