26 csapat, csoportok, menetrend

A torna helyszíne:
Barátság Park,
9023. Győr, Ifjúság körút

A pályák ‘A’, ‘B’ és ‘C’ betűvel jelölve. Az épületben lesz az öltöző, a wc-k és a büfé, a teraszon a regisztráció. Parkolni a P betűvel jelzett helyen, illetve az út túloldalán, amerre a nyíl mutat érdemes!

A legfontosabb információk

A tornán nem szerepelhetnek a 2018-2019-es szezonban profi labdarúgó szerződéssel rendelkező játékosok!

A tornán stoplis cipőben játszani nem lehet, a megengedett lábbelik: terem (IC) ill. hernyótalpas (TF) cipők.

Érkezés, az első mérkőzésetek előtt fél órával.

Várunk Benneteket a zsűriasztalnál, mely az emeleten lesz berendezve!

A tornán csak az első mérkőzés előtt benevezett játékosok szerepelhetnek, utólag játékost beírni nem lehet – így, kérlek Benneteket érkezéskor MINDENKIT írjatok rá a Nevezési Lapra! A tornán nem szerepelhetnek a 2018-2019-es szezonban profi labdarúgó szerződéssel rendelkező játékosok! Aki ezt a szabályt megszegi, annak csapatát azonnal kizárjuk a megmérettetésről!

Lebonyolítás

A benevezett 26 csapatot 4 db 4 fős és 2 db 5 fős csoportba sorsoltuk, ahol körmérkőzéses rendszerben döntik el a tovább jutó helyezések sorsát.
Továbbjutás: csoportonként az első két helyezett (12) , a két öt fős csoport harmadikjai (2) valamint a négy fős csoportok két legjobb harmadikja (2) összesen 16 csapat jut tovább az egyenes kieséses részbe és a megadott séma alapján játszanak tovább, majd a torna a bronzmeccsel és a döntővel fejeződik be.

Helyezések eldöntése: Győzelem: 3 pont, döntetlen: 1 pont, vereség: 0
Pontegyenlőség esetén – több Csapat azonos pontszáma esetén is – az egymás elleni eredmények döntenek. Három vagy több Csapat azonos pontszáma esetén – mini tabella alapján – csak a három ( vagy több ) Csapat egymás elleni eredménye a mérvadó (pont, gólkülönbség, több rúgott gól sorrendben). Ha minden egyezik, akkor az abszolút gólkülönbség rangsorol.

Díjazás

I.hely: 10 db adidas estro mez a Football Factortól számozva, feliratozva  + adidas labda +  Kupa + Egyedi Érem + Oklevél + meglepetés minden játékosnak

„A”CSOPORT  – 10.00 – „A” pálya 1*15

Érkezés az első mérkőzésetek előtt fél órával.
A csapatvezetőt várjuk a zsűri asztalnál a regisztrációhoz!

Gyengék (Bősárkány), Vadkanok (Ekecs, Szlovákia), Fel is csút, le is csút (Győr), Üstökös Dózsa All Stars (Győr), Futottak Még (Tárnok)

Vadkanok – Futottak Még

Az 1., a 2. és a 3. helyezett jut tovább a rájátszásba.

„ B” CSOPORT  – 10.00. – „B”  pálya 2*10

Dynamo DS (Dunaszerdahely, Szlovákia), Fortnite (Győr), Soproni Sördögök (Sopron), FC Ebédpénz (Győr),

10.00. Dynamo DS – Fortnite

10.25. Soproni Sördögök – FC Ebédpénz

Dynamo DS – Soproni Sördögök

Fortnite – FC Ebédpénz

Dynamo DS – FC Ebédpénz

Fortnite – Soproni Sördögök

Az 1.  és a 2. helyezett jut tovább a rájátszásba.

Naná, hogy lesz BALATON TOUR is 2019-ben! Két hét múlva már rajtolunk! Szállás lefoglalva? De nem is fontos, hiszen a tornák egynaposak, lehet csak jönni-menni… De melyikre? Kattints a képre a részletekért most!

„C”CSOPORT  – 10.00 – „C” pálya 1*15

CNC Rapid (Győr), United Naszvad (Naszvad, Szlovákia), Játék Csatárok Nélkül (Celldömölk), Cocaine Business (Pápa), Cső-Lavina (Győr)

„ F” CSOPORT  – 12.45. – „C”  pálya 2*10

Allergiások (Bős, Szlovákia), Mind1 (Szombathely), Nostra Casa Kft. (Győr), Odin Fiai (Bp),

Játékszabályok:

A játéktér: 3 db kézilabda pálya méretű, műfüves pálya, 3×2-es kapukkal.

Játékidő:   5 fős csoportokban 1*15, a 4 fős csoportokban és a rájátszásban 2*10

Cipők: terem-, illetve műfüves cipők.

Labda: 5-ös méretű, normál foci labda, amelyet a csapatok hozzanak magukkal. Mindig a sorsolásnál elöl álló Csapatnak kell biztosítania a labdát.

Játékrendszer: 5+1. A mérkőzés megkezdéséhez egy csapatból min. 4 játékos (melyből egy kapus) szükséges.

Ha egy csapat létszáma 4 fő alá csökken a mérkőzést be kell szüntetni és a vétlen csapat számára kell jóváírni! Ha egy csapat ( sérülés vagy bármi más okból ) nem tud kiállni az utolsó csoportmérkőzésére annak eredményét az összes korábbi eredménnyel együtt ( 3 ponttal és 5-0-s gólkülönbséggel ) az ellenfelek javára írjuk jóvá!

Az oldalról való játékba hozást a vonalról vagy a vonalon kívülről lehet lábbal vagy kézzel elvégezni. Az ellenfélnek 3 métert szabadon kell hagyni!

Becsúszó szerelés nem engedélyezett, ebben az esetben közvetlen szabadrúgás jár.

Az alapvonalat elhagyott labdát csak a kapus hozhatja játékba. A  labda játékba hozatala kézzel és lábbal is történhet.

A  labda akkor kerül szabályosan játékba, ha a büntetőterületet elhagyja.

A kapus minden esetben átdobhatja a labdát a felezővonalon, viszont gólt nem dobhat, csak rúghat.

Ha a kapusról az alapvonalon túlra kerül a labda, a mérkőzés szöglettel folytatódik.

Hazaadás a nagypályás szabályoknak megfelelően történik.

A játékos cserék a kijelölt cserezónában történnek.

A játékvezetők sárga, illetve piros lapokat alkalmaznak. A kiállítás időtartama 2 perc, vagy végleges. A véglegesen kiállított játékos helyett 5 perc elteltével egy másik játékos játszhat tovább.

A végleg kiállított játékos automatikusan nem játszhat a soron következő mérkőzésen, de a versenybizottság az eset súlyosságától függően hosszabb, esetleg végleges eltiltást is kiszabhat.

A  büntető rúgás a kaputól 7 méterre történik.

Szabadrúgás elvégzésénél – a labdás játékos kérésére – az ellenfél bármely játékosa 5 m-re állhat. Abban az esetben viszont, ha az ellenfél bármely játékosa szándékosan akadályozza a gyors végrehajtást, a játékvezető sárga lappal figyelmeztethet.

Ha a kapus a büntetőterületen kívül szándékosan kézzel ér a labdához, 2 perces kiállítást von maga után. Ha mezőnyjátékos kézzel hárít a büntetőterületen belül, 2 perces kiállítást von maga után. Nem szándékos kezezés nem von maga után büntetést!

Egyenes kieséses rendszerű kupatalálkozón döntetlen esetén 3-3 büntető rúgás dönti el a találkozó végkimenetelét. Ha a 3 rúgás után nincs döntés, akkor már azoknak kell rúgnia, akik még nem lőttek hetest.

Óvást az adott mérkőzést követő 5 percen belül lehet leadni írásban 5000 Ft egyidejű befizetése mellett. A versenybizottság (2 rendező + játékvezető) döntése ellen további fellebbezésnek helye nincs. Az óvási díjat akkor sem kapja vissza a csapat, ha az óvásnak a versenybizottság helyt adott.

A rendezvényen a kaminokupáról Fegyelmi vétség miatt eltiltott játékos nem szerepelhet!

Mérkőzés előtt, alatt és után a játékvezetőt, ellenfelének játékosát, vezetőit tettlegesen bántalmazó, önmagáról megfeledkező, botrányt okozó labdarúgót és csapatát a versenybizottság azonnal kizárja a további küzdelmekből.

A csapatokra az első csoport mérkőzésre való megjelenéskor 5 perc várakozási idő van. A további mérkőzéseknél várakozási idő nincs.