/ CSOPORTOK, MENETREND/

A torna helyszíne: Kecskemét, Műkertváros –
6000. Szent István város 1/a

A legfontosabb információk

A tornán nem szerepelhetnek a 2018-2019-es szezonban profi labdarúgó szerződéssel rendelkező játékosok!

A tornán stoplis cipőben játszani nem lehet, a megengedett lábbelik: terem (IC) ill. hernyótalpas (TF) cipők.

Érkezés, az első mérkőzésetek előtt fél órával.

Várunk Benneteket a zsűrisátornál.

A tornán csak az első mérkőzés előtt benevezett játékosok szerepelhetnek, utólag játékost beírni nem lehet – így, kérlek Benneteket érkezéskor MINDENKIT írjatok rá a Nevezési Lapra! A tornán nem szerepelhetnek a 2018-2019-es szezonban profi labdarúgó szerződéssel rendelkező játékosok! Aki ezt a szabályt megszegi, annak csapatát azonnal kizárjuk a megmérettetésről!

Lebonyolítás

A benevezett 48 csapatot 12 db 4 fős csoportba sorsoltuk, ahol körmérkőzéses rendszerben döntik el a tovább jutó helyezések sorsát.
Továbbjutás: csoportonként az első két helyezett, összesen 24 csapat jut tovább az egyenes kieséses részbe és a megadott séma alapján játszanak tovább, majd a torna a bronzmeccsel és a döntővel fejeződik be.

Helyezések eldöntése: Győzelem: 3 pont, döntetlen: 1 pont, vereség: 0
Pontegyenlőség esetén – több Csapat azonos pontszáma esetén is – az egymás elleni eredmények döntenek. Három vagy több Csapat azonos pontszáma esetén – mini tabella alapján – csak a három ( vagy több ) Csapat egymás elleni eredménye a mérvadó (pont, gólkülönbség, több rúgott gól sorrendben). Ha minden egyezik, akkor az abszolút gólkülönbség rangsorol.

Díjazás

I.hely: 10 db adidas estro mez a Football Factortól számozva, feliratozva  + adidas labda +  Kupa + Egyedi Érem + Oklevél + meglepetés minden játékosnak

„ A CSOPORT  – 10.00. – „A”  pálya 2*10

Érkezés az első mérkőzésetek előtt fél órával.
A csapatvezetőt várjuk a zsűri asztalnál a regisztrációhoz!

Dream Team (Szentes), Young Boys (Lajosmizse), Joga Bonito (Kecskemét), Tingli Tangli (Kecskemét),

10.00. Dream Team – Young Boys

10.25. Joga Bonito – Tingli Tangli

Dream Team – Joga Bonito

Young Boys – Tingli Tangli

Dream Team – Tingli Tangli

Young Boys – Joga Bonito

Az 1.  és a 2. helyezett jut tovább a rájátszásba.

„ B” CSOPORT  – 10.00. – „B”  pálya 2*10

Lovagok (Kecskemét), Football Fanatic (Kiskunfélegyháza), FC Csontdarálók (Kecskemét), Imperial FC (Abony),

„ C” CSOPORT  – 10.00. – „C”  pálya 2*10

Build&Job (Szolnok), Rosszcsontok (Lajosmizse), Kósa Kolor (Kecskemét), UFC Kecskemét (Kecskemét),

„ D” CSOPORT  – 10.00. – „D”  pálya 2*10

Kendi Gyuri FC (Kecskemét), Kalászok (Lajosmizse), Athletico Himesháza (Himesháza), Legyen szerencsés a családod (Kecskemét, Kiskőrös),

10.00. Kendi Gyuri FC – Kalászok

10.25. Athletico Himesháza – Legyen szerencsés a családod

Kendi Gyuri FC – Athletico Himesháza

Kalászok – Legyen szerencsés a családod

Kendi Gyuri FC – Legyen szerencsés a családod

Kalászok – Athletico Himesháza

Naná, hogy lesz BALATON TOUR is 2019-ben! Két hét múlva már rajtolunk! Szállás lefoglalva? De nem is fontos, hiszen a tornák egynaposak, lehet csak jönni-menni… De melyikre? Kattints a képre a részletekért most!

„ E” CSOPORT  – 10.00. – „E”  pálya 2*10

Egy gólt SE (Kecskemét), LeveRPool (Kecskemét), Spílerek (Orgovány), Drink Team (Cegléd),

„ F” CSOPORT  – 10.00. – „F”  pálya 2*10

Semmi ötletem SC (Kecskemét), Helvécia (Kecskemét), Hanyatt SE (Kiskőrös), FociSuli (Lajosmizse),

„ G” CSOPORT  – 12.15. – „A”  pálya 2*10

Todor Pet Bau Team Kft. (Bp), FC Lenin City (Kecskemét), NNC Frogs (Lajosmizse), Trógerek (Kecskemét),

„ H” CSOPORT  – 12.15. – „B”  pálya 2*10

Poti (Kecskemét), Másnaposok FC (Lakitelek), Old Tigers (Szentes), Ágyúsok (Felsőlajos),

„ I” CSOPORT  – 12.15. – „C”  pálya 2*10

Léhűtők (Békéscsaba), Válogatott (Kecskemét), Ibiden FC (Kecskemét), Kedvencek (Cegléd),

„ J” CSOPORT  – 12.15. – „D”  pálya 2*10

Tü&Pe Cukrászda FC (Kecskemét), FC Csampionz (Kecskemét,Szeged), Bandur és Fia Kft. (Inárcs), Földalatti tagok (Fülöpszállás),

„ K” CSOPORT  – 12.15. – „E”  pálya 2*10

Exelero FC (Kecskemét), Kapufa (Tiszasas), Dirner Siland FC (Kecskemét), Bőrözők (Lajosmizse),

„ L” CSOPORT  – 12.15. – „F”  pálya 2*10

Árpád FC (Cegléd), Alibi (Kecskemét), GSM Doki (Lajosmizse), Hangulat (Tiszakécske),

18/ 15.20. ’F’ pálya 6/ – 12/ győztesei

A legjobb 6 közé jutott csapatok két 3 fős csoportban folytatják az alábbiak szerint:

Játékszabályok:

A játéktér: 6 db kézilabda pálya méretű, műfüves pálya, 3×2-es kapukkal.

Játékidő: 2*10 perc

Cipők: terem-, illetve műfüves cipők.

Labda: 5-ös méretű, normál foci labda, amelyet a csapatok hozzanak magukkal. Mindig a sorsolásnál elöl álló Csapatnak kell biztosítania a labdát.

Játékrendszer: 5+1. A mérkőzés megkezdéséhez egy csapatból min. 4 játékos (melyből egy kapus) szükséges.

Ha egy csapat létszáma 4 fő alá csökken a mérkőzést be kell szüntetni és a vétlen csapat számára kell jóváírni! Ha egy csapat ( sérülés vagy bármi más okból ) nem tud kiállni az utolsó csoportmérkőzésére annak eredményét az összes korábbi eredménnyel együtt ( 3 ponttal és 5-0-s gólkülönbséggel ) az ellenfelek javára írjuk jóvá!

Az oldalról való játékba hozást a vonalról vagy a vonalon kívülről lehet lábbal vagy kézzel elvégezni. Az ellenfélnek 3 métert szabadon kell hagyni!

Becsúszó szerelés nem engedélyezett, ebben az esetben közvetlen szabadrúgás jár.

Az alapvonalat elhagyott labdát csak a kapus hozhatja játékba. A  labda játékba hozatala kézzel és lábbal is történhet.

A  labda akkor kerül szabályosan játékba, ha a büntetőterületet elhagyja.

A kapus minden esetben átdobhatja a labdát a felezővonalon, viszont gólt nem dobhat, csak rúghat.

Ha a kapusról az alapvonalon túlra kerül a labda, a mérkőzés szöglettel folytatódik.

Hazaadás a nagypályás szabályoknak megfelelően történik.

A játékos cserék a kijelölt cserezónában történnek.

A játékvezetők sárga, illetve piros lapokat alkalmaznak. A kiállítás időtartama 2 perc, vagy végleges. A véglegesen kiállított játékos helyett 5 perc elteltével egy másik játékos játszhat tovább.

A végleg kiállított játékos automatikusan nem játszhat a soron következő mérkőzésen, de a versenybizottság az eset súlyosságától függően hosszabb, esetleg végleges eltiltást is kiszabhat.

A  büntető rúgás a kaputól 7 méterre történik.

Szabadrúgás elvégzésénél – a labdás játékos kérésére – az ellenfél bármely játékosa 5 m-re állhat. Abban az esetben viszont, ha az ellenfél bármely játékosa szándékosan akadályozza a gyors végrehajtást, a játékvezető sárga lappal figyelmeztethet.

Ha a kapus a büntetőterületen kívül szándékosan kézzel ér a labdához, 2 perces kiállítást von maga után. Ha mezőnyjátékos kézzel hárít a büntetőterületen belül, 2 perces kiállítást von maga után. Nem szándékos kezezés nem von maga után büntetést!

Egyenes kieséses rendszerű kupatalálkozón döntetlen esetén 3-3 büntető rúgás dönti el a találkozó végkimenetelét. Ha a 3 rúgás után nincs döntés, akkor már azoknak kell rúgnia, akik még nem lőttek hetest.

Óvást az adott mérkőzést követő 5 percen belül lehet leadni írásban 5000 Ft egyidejű befizetése mellett. A versenybizottság (2 rendező + játékvezető) döntése ellen további fellebbezésnek helye nincs. Az óvási díjat akkor sem kapja vissza a csapat, ha az óvásnak a versenybizottság helyt adott.

A rendezvényen a kaminokupáról Fegyelmi vétség miatt eltiltott játékos nem szerepelhet!

Mérkőzés előtt, alatt és után a játékvezetőt, ellenfelének játékosát, vezetőit tettlegesen bántalmazó, önmagáról megfeledkező, botrányt okozó labdarúgót és csapatát a versenybizottság azonnal kizárja a további küzdelmekből.

A csapatokra az első csoport mérkőzésre való megjelenéskor 5 perc várakozási idő van. A további mérkőzéseknél várakozási idő nincs.